Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Rubicon mesterkurzusa elég,...

A Rubicon mesterkurzusa elég, hogy felkészüljek emelt töri érettségire?

Figyelt kérdés
Emelt töri érettségit szeretnék tenni jövő tavasszal, a középszintűt 2019-ben szereztem meg, 85%-os eredménnyel. Mindig is a kedvenc tantárgyam volt, gyorsan meg tudtam tanulni az anyagokat és szorgalmas vagyok. Szerintetek sikerülhet letenni az emeltet a Rubicon mesterkurzus tanfolyam segítségével, vagy mindenképpen szükséges lenne egy magántanárt keresnem, ha minél jobb eredményt szeretnék elérni?

2022. okt. 31. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld meg az írásbeli témaköröket, ha megadják a szóbeli témaköröket, dolgozd ki őket, írj belőlük esszét, tanuld meg és kérdeztesd ki őket és ennyi.

És persze töltögess ki minél több korábbi emelt érettségi feladatlapot...

Ha mindenáron költeni szeretnél, akkor a szóbeli témakörök kikérdezésében segíthet tanár.

A többit magadtól is meg tudod csinálni.


egy töritanár

2022. okt. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én megvettem (szintén emelteztem) , és végül ahelyett dr. Boronkai Szabolcs érettségi témakörök vázlata történelemből és B. Mátyus Gyöngyi/ Bori István Történelem érettségi temavázlatok című könyvéből készültem. A száray könyvek sem elhanyagolhatók az ábrák miatt, gondolok itt most különböző államok rendszerére, amiket bármelyik feladattípusba, esszékben, vagy szóbelinél forrásban betehetnek. Igazából egyéni kinek miből kényelmes tanulni, bár emelten fontos, hogy átfogó képet kapj, amihez a felsorolt három könyv önmagában nem elég. Nkp oldala teljesen ingyenes, azt is tudom ajánlani.

A B. SZ: érettségi témakörök vázlata történelemből-t igazából az évszámok/személyek/fogalmak listája miatt érte meg megvenni (amit a rubicon mesterkurzus szintén taglal). Nekem sokat segített, mert valójában emelt szinten sem kell a könyvekben megtalálható összes évszámot bebiflázni, nagyon könnyen el lehet ebben veszni

2022. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én tavaly emelteztem töriből. Megvettem a Rubicon mesterkurzust és azt kell hogy mondjam, hogy sokat segített. Érthetően, lényegretörően magyaráz a Tanár Úr és csak azt mondja el, amit el is várnak. A tesztek is hasznosak voltak, szóval maximálisan tudom ajánlani. Ez egy hasznos segédanyag, de feltétlen szükséges mellé a folyamatosan és alapos tanulás.

Sok sikert!

2022. nov. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!