Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemista létemre lehetek...

Egyetemista létemre lehetek motiválatlan annak ellenére hogy olyat tanulok ami érdekel?

Figyelt kérdés

2022. nov. 10. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy része a dolognak, hogy szereted. Az életednek van más területe is, lehet amiatt vagy kevésbé motivált, lehet csak túl sok/kevés inger ért.
2022. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Persze. A felsőoktatás nem játszótér, élvezni ritkán lehet. Nekem kifejezetten el is vette a kedvem mindentől, amíg oda jártam. Egy ideig a szakot is megkérdőjeleztem, pedig nekem való volt és szerettem, ami a szakmai dolgokat illeti. A suli(ka)t viszont nem, rettenetesen rosszak.
2022. nov. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, tömör száraz anyag egy adag szívatással. Hiába akarok lassan x éve gyógytornász lenni, az elméletet amit be kell vágni nem szeretem. Néha vannak jobb pillanataim, pár gyakorlat amit szeretek, de nagyon várom azt a pillanatot, amikor elkezdek dolgozni és magam alakítom teljesen a továbbiakat… De sokszor nem érzem magam motiváltnak, pedig a társaságot és a hangulatot szeretem, jó pár oktatót is, de az is sokat elvesz nálam, hogy a biztos pontokat áthúzzák és megváltoztatják… Új rosszabb órarend, költözés, zh időpontok mind borulnak. Néha elgondolkodok, hogy miért vagyok még itt és nem valami alibit járok ki. De a cél és a régi terv mindig előjön
2022. nov. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szerettem a szakomat,villamosmérnöknek tanulok.Dolgozzok mellette gyakornoként,oda nagyon szerettek bejárni.Jó a közösség,a munkával is elvagyok,gyorsan telik vele az idő.De a tárgyaim elveszik az életkedvem.Sokszor olyan dolgokat tanulunk,amifelett eljárt az idő,vagy nemsok köze van a gyakorlathoz,az iparban lévő dolgokhoz.Így ez elég demotiváló.Van néhány tárgy(matematika,villamosságtan) amik a legelején nehezen mentek,de utánna a kedvenceim lettek.De a többi alapozó tárgy azok csak hát szenvedés.Szakirányos tárgyak meg izgalmasak.De van olyan alapozó aminenek 3-jara megyek jövőre neki,annyira bem tudom megtanulni őket,pedig márcsak annyi van ebből.Hát igen,sokszor van már ilyenkor motivációs hiány...
2022. nov. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom figyelmedbe Steven Pressfield: Művészet háborúja című könyvét, amiben arról ír, hogy az “ellenállás” nevű rossz szokás(?) hogyan próbálja meg eltéríteni a művészeket és minden embert attól a tevékenységtől, amit szeretnek csinálni, mégis szörnyen megnehezíti számukra, igyekszik minél jobban ellehetetleníteni őket. Ez ugyanaz a jelenség, ami mire vizsgaidőszakban minden tanulásnál fontosabbá válik a takarítás, vagy egy új sorozat. Az, hogy szereted csinálni, még nem feltétlenül könnyíti meg, hogy rá is vedd magad arra, hogy elkezdd csinálni. Erre leginkább a rendszeresség, szigorú napirend, önfegyelem képes megoldást kínálni.
2022. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kriszpo ***** válasza:
67%
Ha olyant tanulsz ami érdekel, akkor már nem vagy motiválatlan, hiszen valami érdekel és az motivál, hogy tanulj.
2022. nov. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os, engem pl baromira érdekel az orvoslás, de az első évben mégis motiválatlan voltam, mert éppenséggel a statisztikai számítások vagy a láb minden egyes kis apró képletének megjegyzése baromira nem érdekelt. Minden egyetemi képzésen tanulsz elég nagy menyiségben olyan dolgokat, amiket soha az életben nem fogsz használni, és amikor ilyenekkel állnak neki szivatni, az nagyon demotiváló tud lenni.
2022. nov. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Kérdező remélem nem érzed magad rosszul emiatt, de ha igen akkor nem csak te vagy így

Ma közölték, hogy az amúgy is 4 hétre rövidített vizsgaidőszakból már csak 3 lesz… Jelenleg annyi boldogít, hogy ezért a sok szarért nem fizetek és államin vagyok. De hogy az egyetemi léthez nincsen kedvem, meg bejárni és csinálni bármit is vagy akár csak tanulni leüljek. Ha szereted a vidámparkot ez neked való. Olyan mint egy szar hullámvasút, ahol lassan vontatnak felfelé es hirtelen elfogy és csak zuhansz lefelé, aztán megállsz az egész allján

2022. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kriszpo ***** válasza:
100%

7-es: Pont jónak írod. 3 évig jártam tisztire, a PTE-re úgy, hogy 40+-os vagyok. Tudom, hogy általánosságban milyen a felső oktatás (is) Magyarországon, de inkább nem jellemezném most.

Hát az első évfolyamon az anat, élettan, kórtan bicskanyitogató, de akit nagyon érdekelnek a részletek, az könnyebben megtanulja, mint az akit csak a "lényeg" érdekel. Az orvosin kicsit más a helyzet, mert mi van, ha úgy döntesz, hogy traumatológus, sebész, ortopéd,...szakorvos leszel. Ahhoz meg nagyon kell az anat (is). Én a "töltelék" tárgyakkal nem voltam kibékülve. Időhúzás, energiapocsékolás. Na meg a gyakorlat, ami képletek füzetbe rajzolgatása, színezgetése... bohóckodás 40 évesen. A felező szigót meg hagyjuk is...

Szóval megértem a problémád, de ha te tényleg orvos szeretnél lenni, akkor most is meg még utána is rengeteget kell tanulnod (egy életen át). Konferenciák, továbbképzések, publikációk... De akkor már azt, ami érdekel. Szóvak kitartás, hajrá!

Nekem elég a mentőápolói így "öregen", ha huszonéves lennék, család nélkül, megcsinálnám vagy így vagy úgy.

2022. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kriszpo ***** válasza:
100%
8-as: Nagyon jó a hasonlat a végén :)
2022. nov. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!