Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek otthagyjam az...

Szerintetek otthagyjam az egyetemet? Mi lenne a jó, logikus döntés?

Figyelt kérdés

Az első félévemben vagyok levelezőn, kermark szakon a BGE-n, de eddig nem egészen olyan a szak mint amire számitottam. Számomra túl száraz, sok a matek, statisztika, ami engem igazából nem is vonz annyira. Tulajdonképpen azért jelentkeztem csak erre a szakra, hogy egy jobban fizető állást tudjak majd találni magamnak közgazdászként.


Jelenleg egyébként kereskedelemben dolgozom, üzletvezető-helyettesként, ahol a fizu viszonylag jó, de nyílván nem innen szeretnék nyugdíjba menni.

Félek azonban, hogyha otthagynám az egyetemet akkor egy érettségivel nem igazán fogok tudni elhelyezkedni a munkaerőpiacon, és minimálbérért kell majd egész életemben dolgoznom.

Másfelől azonban látom, hogy több ember is szépen elboldogul diploma nélkül is az életben.

Ezért eléggé ez a kettősség van bennem, és teljesen tanácstalan vagyok. Szerintetek mi lenne a jó döntés?



2022. nov. 13. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is ide jártam (BGE marketing levelező). Az első félévben nagyon szenvedtem és nem értettem semmit. A vizsgáim se sikerültek jól. A matek úgy emlékszem 2-es lett annak ellenére, hogy kifejezetten matekos vagyok. És kb. az egész első év ilyen volt.


De utólag nagyon nagy hasznát láttam az egésznek. Mondhatni sorsfordító volt az én helyzetemben. Miután megszereztem a diplomát, nagyságrendekkel jobb munkát találtam, és elég jó karriert csináltam vele. El lehet boldogulni diploma nélkül is egy bizonyos szintig, ez kb. az üzletvezető (azaz a jelenlegi főnököd), de ennyi. Feljebb már kelleni fog a diploma, és akkor is, ha valami intellektuálisabb munkát szeretnél végezni, vagy valami teljesen másra váltani (ügynökséghez, multihoz stb.).


Semmiképpen ne hagyd ott!! Ha a matek-statisztika nem megy, fordulj magántanárhoz, egyébként simán megtanulható, nem nehéz. Az anyag csak eleinte száraz, mert elég szárazan tanítják a BGE-n főleg a bevezetés a marketingbe c. tárgyat, de azért vannak jó tárgyak is, nálunk például a marketingkutatás nagyon jó volt, a marketingstratégia is (anno a Józsa-féle könyv volt a kedvencem). Összességében az oktatás elég középszerű sajnos, de ez ne riasszon el, csináld végig, mert egyrészt sok hasznos dolog fog rád ragadni, másrészt meg jól jön a papír de nagyon.

2022. nov. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első két félév ilyen. Ezek csak alapozó tárgyak. Mindenkinek xarul szokott sikerülni, sokan itt adják fel. Harmadik félévtől viszont már jönnek a szakmai tárgyak. Hidd el, baromi nagy hasznodra lenne egy ilyen diploma.
2022. nov. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

NE add fel.

Nagyon jól látod, KÉSŐBB, a papírnak nagy hasznát fogod venni! Mert ha NINCS, az gátolja majd az előmeneteled.

Amúgy én is bátorítalak, ha átvergődsz az alapozó tárgyakon, SOKKAL jobb lesz!

2022. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbb egyetemen, minden szaknál az első év nem feltétlenül a leghasznosabb. Van, amikor meg később nyer értelmet az akkori tananyag. Szerintem várd ki a 2. évet.
2022. nov. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!