Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyem lenne bekerülni...

Eszter12345 kérdése:

Mennyi esélyem lenne bekerülni...? Nagyon kevés?

Figyelt kérdés
Hát... Hogy is mondjam... Nem igazán tudom eldönteni mit szeretnék középsuliban tanulni, vagy milyen iskolába menjek.. A boronkay megtetszett, az informatika szak. De nemtudom elég lenne a telljesítményem oda.. Az előző evben elhanyagoltam a tanulást. NAGYON 2es voltam matekból.. , töriből.. A készségtantárgyakból persze kitűnő voltam. Tesi, ének, rajz... A többi tantárgy pedig 3as 4es..még van 2évem javítani. És javítani is fogok!! Sok tanár mondta hogy javulnak a jegyeim. Szeretnék 4es 5ös lenni. És ez menne is, csak tanulni kell és szorgalmasnak lenni.. Szerintetek így felvennének?... A suli inkább a felvéteit nézi vagy az évvégi jegyeket?..

2022. nov. 19. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindent megnéznek, komoly iskola olyat nem vesz fel, ahol a végbizonyítványban kettesek voltak.
2022. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%
Ezt iskolája válogatja, hogy ki mit néz hangsúlyosabban. De ha van még 2 éved, akkor bőven van esélyed, úgyis a 7.es év végi és a 8.os félév végi eredményeket veszik figyelembe a felvételi mellett. Gyakran van szóbeli beszélgetés is, ha esetleg mégis látszódna a rossz jegy a biziben, el lehet mondani, hogy igen, abban az évben elhanyagoltad, de azóta rájöttél, hogy fontos és tanulsz rendesen. Így nem hiszem, hogy ne vennének fel ;)
2022. nov. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a felvételi tájékoztatójukat:

[link]

"Minden jelentkezőnek központi felvételit kell írnia magyar nyelvből és matematikából (50, illetve 100, azaz maximum 150 felvételi pontért – matematikánál az alappontszámot nálunk szorozni kell kettővel)."

Itt a matek központit súlyozva számítják, szóval érdemes a matek központira nagyon jól felkészülnöd.

2022. nov. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!