Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A doktori iskolákban hogyan...

A doktori iskolákban hogyan néz ki a nappali tagozatos képzés?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy ügyvédjelöltködés mellett elkezdjem a doktori képzést, de ösztöndíj csak nappali tagozatos képzésen van.

Jelöltködés mellett van idő nappali tagozaton csinálni a doktori iskolát? Mennyi időt vesz el és milyen keretek között kell jelen lenni rajta?



2022. nov. 21. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosan sajnos nem tudom, ez engem is érdekelne. Ösztöndíjas doktoranduszként jellemzően nem vállalhatsz teljes munkaidőben állást a doktori iskola mellett, ezzel arányosan hosszabbodik a szakvizsgára a minimum 3 év jelölti idő is. Ellenben ha az abszolutóriumot is megszerzed, azt 1 évnek meg elismerik. Nyilván nem ez a fő szempont, de azért ezzel is érdemes számolni.
2022. nov. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Általában főállást gyakorlatilag lehetetlen nappali tagozatos tanulmányokkal összeegyeztetni. A tanórákon általában ott kell lenni, és nagyon kevés olyan munkahely van, ahol a félévente változó tanrendhez hajlandók volnánk igazodni.
2022. nov. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nappali doktorin a legtöbb egyetem szabályzata szerint nem vállalhatsz főállást, mert ebben az esetben az egyetem a munkaadód és mint olyan, ezt megszabhatja.


Általában be kell menned legalább hetente egyszer, de ha fokozatot akarsz szerezni, minél többször, hogy forogjon a neved és aktívan benne legyél a kutatócsoportok munkájában.


Mellette tanítanod kell, gyakorlatilag tanársegédként vagy ott tartva. Ez a foglalkoztatás nem tudom, mennyire opcionális, szerintem érdemes vállalni. Ebből is jön valamennyi pénz, plusz a doktori képzés ösztöndíja, plusz ha az egyetemed nyer pályázatokon, abból is kapsz. Emellett nagyon talán heti 20 óra munka, ha belefér, vagy alkalmi megbízással vagy részmunkaidőben vagy diákként foglalkoztatva (vagy vállalkozóként).


Doktori iskolától és kutatási területtől függ, hogy mennyire bírod, jogilag csak a főállás van kizárva, de például én informatika doktori iskolában örültem, ha lyuk van a fenekemen, nemhogy még mellette dolgozzak máshol. :D

2022. nov. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3. "Nappali doktorin a legtöbb egyetem szabályzata szerint nem vállalhatsz főállást, mert ebben az esetben az egyetem a munkaadód és mint olyan, ezt megszabhatja."


Szerintem ilyenkor nem azt mondják, hogy tilos, hanem azt, hogy ösztöndíjat csak akkor kaphatsz, ha máshol legfeljebb részmunkaidőben vagy.


"Ez a foglalkoztatás nem tudom, mennyire opcionális, szerintem érdemes vállalni."


Én minden érintett ismerősömtől úgy tudom, hogy bizonyos számú órát mindenképp kell tartani a fokozatszerzést megelőzően, de általában annál jóval többet tart mindenki, mint amennyi a kötelező minimum.

2022. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4

Igen, órát kötelező tartani, abban nem vagyok biztos, hogy ezalatt is tanársegédnek veszi fel az egyetem saját dolgozójaként vagy pedig ez a része választható.

2022. nov. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelöltködés mellett szinte kizárt.
2022. nov. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!