Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történelem vagy régészet...

Történelem vagy régészet alapszak levelezőn?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne, hogy melyik szakra érdemes inkább menni, engem a régészet jobban érdekel, de mindkettő szak szimpatikus, mindig is szerettem a törit ezért szeretném valamelyik szakot elkezdeni.

Továbbá egy történész végzettséggel lehet régészként dolgozni?



2022. dec. 2. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

büfészak mindkettö, lehet a szak jó és érdekes de ha vége az egyetemnek éhendöglesz mint én


üdv 1 régész

2022. dec. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt felejtsd el. Az egyetemen láttam, hogy a törisek közül csak az a 2-3 ember végezte el a szakot, akik azóta már doktoranduszok. Nem könnyű a szak és ahhoz képest önmagában értéktelen. A régész alapszakkal csak régésztechnikus leszel és azzal sehol sem fogsz tudni elhelyezkedni.
2022. dec. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát őszintén szólva tényleg nem olyan jók a kilátások egyikkel sem. Ismerek egy lányt, aki a töri mesterszakot is elvégezte, imádja, lelkesedik érte, nagytudású, de az ég világon semmit nem tud vele kezdeni, szívesen lenne tárlatvezető múzeumban, de nem talál ilyen munkát, elmehetne töritanárnak is, de a fizetés miatt nem megy, teljesen más, diplomát nem igénylő munkakörben dolgozik és azt hiszem éppen kitanul valami mást.
2022. dec. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Torivel esetleg muzeologiara tudsz menni mesterre, azzal tudsz elhelyezkedni, regeszettel pedig hat... Regeszkent. En regeszetet tanulok, elso eves vagyok, eddig nagyon szeretem, a felsosok nagyon normalisak es segitokeszek, es a tanarok is nagyon kedvesek, es hihetetlenul okosak. Sok lehetoseg van asatasra, sokan egybol mesterdiploma utan el tudtak helyezkedni muzeumoknal regeszkent. Ha barmi kerdesed van a szakkal kapcsolatban irj ram nyugodtan!
2023. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!