Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a BGE-ről?...

Mit gondoltok a BGE-ről? Turizmus-vendéglátás (alap)képzésre szeretnék majd jelentkezni.

Figyelt kérdés
Még csak 10.-es vagyok, de már most elkezdtem nézelődni. Messze van még az érettségi, gondoltam, hogy még időben megnézem, hogy melyik egyetemen mi a felvételi követelmény, hisz 11.-ben fakultációt kell választani, ha nem is kéri az adott egyetem az emelt érettségit valamelyik tárgyból, plusz pontot szerezhetnek vele, ami jól jön. Ahogy nézelődtem, a BGE megtetszett, de mostani, hasznos véleményeket nemigen találtam.

2022. dec. 4. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Turizmus-vendéglátással nagyon nagy kihívás elhelyezkedni, és semmiképp sem ajánlom, más esetleg nem vonz?
2022. dec. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát talán még a kereskedelem és marketing.

De ha a turizmus-vendéglátás képzés után átmegyek vezetés és szervezés mesterképzésre, úgy könnyebb elhelyezkedni, nem?

2022. dec. 5. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, a vez-szerv tényleg jó, de addig is jó lenne valami alapképzés, amiből meg tudsz majd élni, ha nem tudod valami miatt befejezni a mestert.

A ker-mark nagyon jó, de hajtani kell, mert sokan csinálják. Gyakorlat, tanulmányi versenyek, ki kell tűnni.

2022. dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom melyik alapképzésből lehetne megélni. Pénzügyi, vagy a nemzetközi gazdálkodás számomra offos.
2022. dec. 5. 18:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Pedig az a kettő legjobb :)


Ha nem, a ker-mark is jó. Tényleg bármi, csak ne turizmus.

2022. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat:) Mit gondolsz magáról az egyetemről?
2022. dec. 5. 19:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Első éves vagyok és egy nagy kalap szar. Bár nekem a szakom is az amit tanulok. Én a külkert egyáltalán nem ajánlom senkinek, ha van keresett szakotok ELTE-n, CORCINUSON inkább menjetek oda.
2022. dec. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul nagyon sok olyan tanárod lesz akik szarnak bele mindenbe, ha mégis ide jönnél az olaszt ne vedd fel, de semmilyen más olyan nyelvet nem ajánlok amit nem tanultál ezelőtt mert borzalmas a nyelvoktatás. Az egyetlen tantárgy amivel úgy jöttem hogy semmilyen háttértudásom vagy alapom sincs és mégis csak itt kell 60% ahhoz hogy átengedjenek. A tanárok is furák és idegesítőek. Például van egy faszi akinek ha jól tudom kötelező az órája de sosem beszél arról amit tanít, csak utolsó órán elmondja hogy miből lesz a zh és ennyi. Egy érdekes óra volt az a szociológia, az egyetlen hasznos pedig az infó.
2022. dec. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Másodéves vagyok a BGE KVIK-en, és kereskedelem és marketinget tanulok. Az egyetlen tanács amit adhatok, hogy messziről kerüld el az egyetemet.
2023. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!