Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kiiratkozok. Kell fizetnem?

Kiiratkozok. Kell fizetnem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy Debrecenbe járok fosz képzésre, állami ösztöndíjasként és ez az első félévem(, viszont anyagi gondok és családi okok miatt szeretnék kiiratkozni és el akarok menni dolgozni, illetve amint tudok ki akarok "repülni a családi fészekből"). Így, ha most kiiratkozok, akkor van valami fizetési kötelezettségem?

2022. dec. 5. 01:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Az első félév után „büntetlenül” abba lehet hagyni a képzést.
2022. dec. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan szomorú :( munka mellett nem lehetne megoldani a továbbtanulást?
2022. dec. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább halassz egy évet és az alatt tudsz dolgozni, ha meg azután se oldható meg kérd át magad levelezőre.
2022. dec. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Párkapcsolati gondjaim is vannak és amíg ez meg nem oldódik addig nem fogok tudni koncentrálni a tanulásra (3 éve folyamatos veszekedések stb), illetve apum egyéni vállalkozóként szeretne helyt állni 0 üzleti érzékkel, mint nehezgepkezelo és ezzel is adódtak gondjai mert a markolója szetszakította magát, aminek a megcsinalasa nem olcsó, illetve felhalmozott egy kisebb összegű hitelt, amiben segíteni akarok neki, hogy kifizesse, meg így a gépet is megcsináltassa, és ezek után szeretnék elkoltozni itthonról, mert évek óta konyorgunk neki hogy normálisan csinálja a dolgokat és nem hallgatott ránk, anyum meg már elengedte az egészet és mindig csak a kifogást találja hogy miért nem megy el dolgozni, mert hát elhiszem hogy így kényelmesebb hogy apu eltartja de én ezt inkább szégyellem mint büszke lennék. Szóval a sok hülyeség most adódott össze és nem bírok tétlenül ülni arra várva hogy vagy az én kapcsolatom vagy az anyuéké megy tönkre vagy az egész család széthullik. Úgyhogy úgy vagyok vele ha összeszedtem magam lelkileg majd akkor levelezősre megyek, de sajnos előre látom hogy ezek lefolyásához 1 év nagyon kevés.
2022. dec. 5. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!