Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek Szent István hat...

Szerintetek Szent István hat osztályos matek vagy Apáczai hat osztályos?

Figyelt kérdés
A húgom ez a kettő között gondolkodik leginkább. Nektek mi a véleményetek? Nyilván a Szent Istvánba több az esélye és nem tudom h mennyire igaz de voltam az Apáczaiban és a gyerekek annyira pozitívak voltak. Tanár nem volt velünk és nem tűnt betanult szövegnek

2022. dec. 6. 06:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%
Az Apáczai dögnehéz. Minden tárgyból megy a maximalizmus. Csak akkor ajánlom, ha a húgod nagyon tanulós és jó eszű típus.
2022. dec. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%
A húgod?... Milyen ügyben jártál az Apáczaiban?
2022. dec. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát én meg apáczais voltam és nem volt "dögnehéz", 12.-ig alig tanultam, az érettségire akkor egy kicsit többet, de nem volt vészes. Az osztályom nagy része is hasonlóan volt vele, a tanáraink sem mind nyomták a maximalizmust. Szóval emberfüggő, akinek fogékonyabb az agya, annak nem nehéz.

Amúgy nagyon ajánlom, én szerettem az iskolát meg a tanárokat is, a közösség is jó volt.

2022. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
#2 szülőire mentem
2022. dec. 6. 22:56
 5/23 anonim ***** válasza:
49%
#3: Eszerint akkor nagyot zuhant a színvonal az utóbbi időben. Régebben az Apáczai az egyik legerősebb gimnázium volt.
2022. dec. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom a színvonal zuhant-e, de minden osztálytársam erős egyetemekre jutott be, úgyhogy nem hiszem hogy gond lenne vele. Szerintem csak annyi hogy jók a tanárok és így könnyen megy a tanulás.
2022. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

"jók a tanárok és így könnyen megy a tanulás"

Meg persze okosak és tanulósak a gyerekek, az se mindegy. ;-)

2022. dec. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

Apáczai hatosztályosba jártam én is. A hatosztályos az az apáczai legalja ( :))) ) ha úgy nézzük, hogy az Api hírneve azért olyan nagy és egyben szörnyű is, hogy verseny így, OKTV úgy, szemétlada tanárok amúgy. A komplex és a matfiz tagozat ami viszi a versenyeket leginkább, a biosz, és a humán se rossz, (persze a Toldy vagy az Eötvös jobb egy humános gyerek szempontjábol, több a program a közösség a szakkör) de nálunk is vannak igazán nyitott, kedves és nagyon jó tanárszemelyiségek, akár töri, akár magyar, stb). A fentiek mind kilencedikesek. A hatosztályos az nyelvi tagozat, de az mondjuk ne tévesszen meg, az angolon kívül, minden nyelv oktatás nagyon rossz az Apáczaiban, és még az angol is.

Ellenben, az Apáczaiba 2012 ben 75 ponttól hívták be a jelentkezőket( az én évem) , ami magyon alatta van a többi "elitgimnáziumnak", többek között én azért mentem oda, mert ez elképesztően szimpatikus volt, és a szóbelin nagyon nagyon kedvesek voltak velem, a legkedvesebbek az összes gimi közül ahol szóbeliztem. Eredeteg eszem ágában sem volt odamenni, a suli nagyon csúnya, de a Toldyban és az Eötvösben is sokkal lenézőbbek voltak.


Hatosztályosban a faktig(11.evfolyamtól) semmin nem kell aggódni.

A matek ugyanúgy jó, hülyéknek is meg okosaknak is. Nem vicc az hogy hülyéknek is, két matektanár is tanított, aki a végletekig elment, hogy valamit megértsünk.


(nem stílusom hogy szidjak más iskolákat, de mondjuk az István az nagyon durva hely. 3 embert ismerek aki ott teljesen tönkrement lelkileg, és mind azt mondták hogy azért van, mert iszonyú fenyítő a légkör)

Az apiban is van ilyen hogyne.

De főleg komplexen, és matfizen. Általában ők kapják, a nagynevű, követelő, és valóban nagy tudású tanárokat, akik mondjuk tényleg megnyerik a kémia diákolimpát.


Az api ellen szól, hogy sötét és csúnya, nincs hagyományos színjátszó, meg kórus,meg dunno, fotószakkör, bár lehet hogy azóta ezek mind vannak, fogalmam sincs, de ha a húgod matekot szeretne, és attól fél hogy porig fogják alázni ebben poroszos vagy spártai Apáczaiban, arra tényleg nagyon kevés az esély.(ismét megjegyzem hatosztályosban :))).

2022. dec. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
25%
Miért megy el valaki a húga szülőijére?...
2022. dec. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%
a 8-as elég sokmindent jól leírt. Annyiban javítanám csak ki hogy a hatosztályos nem nyelvi tagozat, az általános tagozat ahol mindent középszinten tanítanak, 11-től pedig bejönnek a faktok.
2022. dec. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!