Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kémiából van emelt érettségim...

Kémiából van emelt érettségim matekból csak közép.Vegyészmérnök akarok lenni,de gépészmérnöki is érdekel jobb az elhelyezkedés is vele.Jelentkezésnék elfogja fogadni,hogy nekem kémiából van az emelt? Úgyis fogok kapni plusz 50 pontot?

Figyelt kérdés

Mert ugye a felvibe a gépészmérnökhöz kémiát nem ír,hanem fizika matek.

Így nem is fogja elfogadni mert eleve duplázni szeretnék a kémia elég jól is sikerült.


2022. dec. 13. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kapsz 50 pontot, mert nem felvételi tárgy.
2022. dec. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak szakmai tárgyat fogadnak el, felvin meg tudod nézni mik azok. Matek, fizika biztosan, szerintem a kémia nem de ebben nem vagyok biztos mert mérnökin is van 1 félév műszaki kémia
2022. dec. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na mindegy marad a vegyészmérnöki.

Köszi a válaszokat.

2022. dec. 14. 19:54
 4/5 anonim válasza:
A gépészmérnöki alapszakra bemenő felvèteli követelmények között a kémia is szerepel, úgy hogy nyugodtan jelentkezz rá. Egyébként ez teljesen érthető, mert van egy félév kémia, ami inkább anyagismereti oldalról közelíti a tárgyat. A tanulmányok során az anyagismeretnél lesz hasznos, valamint ha olyan szakirányba mész tovább pl: miskolcon van vegyészgépész vagy a gamf-on műanyagos szakirány.
2022. dec. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most nézem és tényleg lehet még a biológia is elfogadott.Köszi szépen.
2022. dec. 17. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!