Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte gyógypedagógiai karán...

Elte gyógypedagógiai karán lehet keresztfélévvel indítani? Megéri?

Figyelt kérdés
Felvettek,és az érdekelne hogy halasszak-e még egy félévet vagy kezdjem most februárban kb. Szívesen kezdeném most,úgy tűnik indul is most,viszont nem tudom a tárgyaimat fel tudom-e venni jól, és hogy majd később szakosodásnál nem lesz-e problémám ebből, hogy pl kevesebb irányból lehet választani vagy ilyesmi. Légyszi olyanok válaszoljatok akik oda jártok, tudjátok. Köszi

2022. dec. 19. 11:04
 1/4 anonim válasza:
0%
Pedagógus? Ha éhbérért dolgozó csöves akarsz lenni, hajrá.
2022. dec. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!


Kérdésem még véletlenül sem erre terjedt ki. A pedagógiai munka hártányait pedig ismerem. Valamint ha az ember magánszektorban helyezkedik el már nem feltétlen kell éhbérért dolgozzon.

Légyszives legközelebb először olvass aztán válaszolj, inteligensebbnek fogsz tűnni.

2022. dec. 19. 12:21
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Ha van valami nagyon jó okod arra, hogy halassz, akkor nem azt mondom, hogy "megéri", de megérheti.

Teszem azt ha a félév alatt dolgoznál. Egyébként azt tartsd figyelem előtt, hogy első félévet csak nyomós indokkal tudsz passziváltatni.


Alapvetően egy dolgot fontos szem előtt tartani passziválásnál, hogy adott tárgyak másik félévben is lesznek-e és mi-mire épül.

Teszem azt, ha az első félév alatt el tudsz végezni olyan tárgyakat amikre épül valami akkor szerintem máris megéri bejárni és nem passziváltatni, mert a csúszás szinte elkerülhetetlen amúgy is.

2022. dec. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Nem tudom lehet-e, de nem éri meg az biztos. Az első év tele van alapozó tárgyakkal, nagyon sok egymásra épül. Nem szoktak keresztben tárgyakat hirdetni vagyis az őszi féléves tárgyakat nem hirdetik meg tavasszal és fordítva is így van (vizsgakurzusokat szoktak csak vagy pár szemináriumot). Márciusban van szakirányra való jelentkezés és másodévben kezdődnek a szakirányú tárgyak, akkor már közös tárgyak alig vannak. Vannak szakirányokon tárgyak amelyek az alapozó tárgyakra épülnek. Például minden szakirányon az anatómia előfeltétele az első két féléves anatómia, amik egymásra épültek. Az egész tanterv (vagyis amikor még én oda jártam) úgy épült fel, hogy a legtöbb szakirányos tárgynak van erős előfeltétele. Ezért is van, hogy rengetegen csúsznak ott, mert ha valamit elbuksz ősszel csak ősszel tudod újra felvenni. Most nem tudom milyen a tanterv érdemes megnézni a kar honlapján, vagy ha nagyon tanácstalan vagy megkeresni a TO-t.
2023. jan. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!