Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A diplomát most már közepfokú...

A diplomát most már közepfokú nyelvvizsga nélkül is megkapják a végzett hallgatók?

Figyelt kérdés
December 7-én az országgyűlés elfogadta hogy a közepfokú nyelvvizsga most már nem feltétele a diploma kiadásának. Az egyetemek ettől független visszatarthatják a diploma kiadását nyelvvizsga hiánya okán?

#Diploma, nyelvvizsga nélkül
2022. dec. 24. 11:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Az egyetem saját hatásköre eldönteni hogy kiadja vagy nem
2022. dec. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es. De az egyetem mi alapján mérlegeli ezt a döntést hogy kiadja-e vagy sem nyelvvizsga nélkül a diplomát?
2022. dec. 24. 11:48
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Az is rá van bízva, hogy eldöntse, mi alapján dönt.

Ha te egyetem lennél, mi alapján döntenél?

2022. dec. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Ha rajtam múlna kiadnám nyelvvizsga nélkül mivel a nyelvvizsga független a diplomától és a félévek során megszerzett tudástól, a sikeres vizsgáktól, a szakdolgozattól és a záróvizsgától. A diploma azt igazolja hogy az ember elvégezte az adott szakot, abszolvált, megírta a diplomát, azt elfogadták valamint azt a záróvizsgán is meg tudta védeni és sikeres záróvizsgát tett. A nyelvtudást pedig majd az adott területen ahova az illető el akar menni dolgozni majd kérik és elvárják, ha szükséges. Mert sok olyan terület van ahova nem igazán kell nyelvtudás pl. szociális területen nem mérvadó. Főleg mivel törvényileg sem feltétel már a nyelvvizsga megléte számomra ezért nagy kérdés hogy az egyetem milyen jogon és milyen okból kifolyólag tartja vissza a diplomát ha valakinek nincs nyelvvizsgája?
2022. dec. 24. 12:15
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
a már végzettek megkapják
2022. dec. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5-ös. És aki mondjuk januárban vagy jövő nyáron fog végezni?
2022. dec. 24. 12:52
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hiszem úgy van, hogy azok a hallgatók akik 2022.augusztus 31ig sikeres zvt tettek, megkapják a diplomájukat, az idei végzősőkről januárban döntenek, a későbbiekben pedig minden egyetem saját hatáskörében dönthet arról hogy milyen nyelvvizsga feltételhez köti a diplomát. A jövőre vonatkozóan (ez a törvény jövő szeptemberben lép érvénybe) amúgy azt nem hiszem hogy azoknál a diplomáknál eltörölnék a nyelvvizsga követelményt ahol eddig minimum 1 felsőfokú nyelvvizsgát kértek, szóval ez igazából csak a középfokhoz kötött diplomáknál lehet csak könnyebbség. Én már azon is meglepődtem hogy most kb minden beragadt diplomát kiadnak.
2022. dec. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm 7-es a válaszod.

Sajnos én is ebben a helyzetben vagyok, így engem is eléggé érint. Nekem sincs nyelvvizsgám de ezen a szakon ahol januárban végzek majd csak egy középfokú nyelvvizsga megléte a követelmény.

2022. dec. 24. 13:25
 9/28 anonim ***** válasza:
sztem akkor még van esélyed!:)
2022. dec. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meglátjuk. :)
2022. dec. 24. 15:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!