Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az idegen nyelvű éretséginek...

Az idegen nyelvű éretséginek ugyan az a követelménye mint magyar nyelvünek?

Figyelt kérdés
Pl. Emelt matek éretséginek magyar nyelven ugyan az a követelménye mint angol nyelven? Mert nem ugyan az az éretségi szokott lenni csak leforditva angolra. Meg pl. Középszintü Földrajzbol nem ugyan az volt a követelmény és az éretségi feladatlap is más volt. Az angolon olyan városokat kellet tudniuk ami a magyarba nem kellet tudni. Mert matekon idegen nyelvű feladatlapokat csinálunk amik le vannak forditva magyarra és most nem tudom hogy ez igy hasznos e. Mert ha tök mást kér a kettő éretségi akkor fölösleges informáciokat tanulok meg

#érettségi #matematika #EmeltMatekÉretségi #MatekÉretségi
2022. dec. 25. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, hogy talán több idő van egyes esetekben, illetve mások a szótárhasználat szabályai, de ettől eltekintve ugyanaz. Az írásbeli feladatsorokat ugyanabból a feladatbankból sorsolják.
2022. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak azt vettem észre hogy más sémákra épül a magyar meg az idegen nyelvü pl. A magyarban szinte mindig van egyenlet/egyenlőtlenség. Az idegen nyelvübe meg logika és ez szerintem még egyszer se volt a magyarban. De akkor ez csak véletlen
2022. dec. 28. 23:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!