Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mesterképzésre is vonatkozik...

A mesterképzésre is vonatkozik a nyelvvizsga-követelmény eltörlése?

Figyelt kérdés

Mesterképzésre akarok menni,még nincs nyelvvizsgám. Nemrég törölték el az alapképzésen azt a követelményt hogy nyelvvizsga kell a diplomához.


Vajon bemeneti követelmény a nyelvvizsga megléte a mesterképzésre vagy ott is eltörölték ezt a követelményt?



2022. dec. 29. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem igaz, hogy eltörölték a nyelvvizsga-követelményt, csupán az egyetemekre bízták, hogy kérnek-e nyelvvizsgát a különféle diplomák kiadásához. Úgyhogy a megcélzott egyetemen kell érdeklődnöd, hogy kérnek-e majd nyelvvizsgát a mesterdiplomához.
2022. dec. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sztem kimeneti
2022. dec. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen mesterről van szó?
2022. dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Marketinget néztem ki Pesten.
2022. dec. 29. 13:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Pluszpontokat adnak a nyelvvizsgákért.
2022. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Közlönyben én úgy olvastam, hogy mindegyikre vonatkozik.

Nyelvvizsgát nem írhatnak elő.

DE nyelismeretet, amit pl kurzus elvégzésével tudsz bizonyítani, azt kötelezően előírhatnak. Tehát ettől függetlenül az egyetem dönthet úgy, hogy elvárja pl a B2es szintet, csak éppen az eddigi nyelvvizsga formájában nem kell teljesíteni.

2023. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!