Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más is érzi úgy, hogy nem...

Más is érzi úgy, hogy nem való az orvosira??

Figyelt kérdés
Elsőéves vagyok, első vizsgaidőszak. Nagyon stresszelek hogy már az első félévben csúszni fogok. Úgy értem nem sikerült felvennem a ritmust a többiekkel, és mindenki okosabb nálam. Érzelmileg sem kezdtem erősen az évet mert a magánéletemben is mély időszakot éltem és érzem hogy nem tanultam annyit amennyit lehetett vagy kellett volna, de egyre jobban úgy érzem hogy nem tudok semmit és minden vizsgámon el fogok hasalni míg a többiek már rég végeznek. Más is érez így?

2023. jan. 3. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Igen, ezért nem jelentkeznek sokan az orvosira.
2023. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam orvosis, hanem alkalmazott matematikus, mégis ismerős az az érzés, hogy buta vagyok, és nem tudok semmit. Aztán mégis lediplomáztam.
2023. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Igen, én ezért már eleve nem is jelentkeztem oda!
2023. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Mérnökin néha én is azt érzem hogy semmit sem tudok
2023. jan. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akik orvosira kerültek be azok a középisolában a legjobb tanulók közé tartoztak. (a felvételi tárgyaikból vagy másból is)


Azonban középiskolában olyan emberek vesznek körül, akiknek más céljai, képességei és érdeklődési köre van.


Így az osztályukban könnyű kiemelkedniük a jogásznak készülő Döncike és a matematikusnak tanuló Mariska között.


Elkönyvelik, hogy ők ebben kiemelkedően jók, de aztán bekerülnek a rakás Pistike és Jolánka mellé, akik velük közel azonos szinten vannak.


Eddig még korábban nem voltak olyen helyzetben, hogy nem tartoznak a legjobbak közé, így elkönyvelik magukat butábbnak a többieknél.


Elmegy a kedvük a tanulástól és az így kapott rossz eredmények még inkább megerősítik azt a téves elképzelésüket, hogy ők nem ide valóak.


Hidd el, nem vagy egyedül ebben a helyzetben.


Te is simán meg tudod csinálni mint a többiek csak bíznod kéne kicsit magadban és nem mondogatni, hogy te nem vagy képes erre.

2023. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szintén más szakon, de én is éreztem így magam az egyetem elején. Elképesztően be tudtam pánikolni, elsősorban a vizsgaidőszakban, mert azt láttam, hogy a többiek még buliznak is, én meg itthon ülök (introvertált vagyok, úgyhogy bulizni nem is akartam volna menni), de mégsem bírok nekiállni tanulni a gyomorgörcstől. Volt is pár vizsga, amin megbuktam. Aztán mégis odáig jutottam, hogy a mesterképzésen már ötös lett a diplomám jegye. Nyugi, ez sokaknak ilyen. Bele kell rázódni, és meg kell érteni, hogy ez nem olyan mint a középiskola. Nem feltétlen az ötös a cél (sőt, általában nem az), és a bukás sem mindig jelent hatalmas problémát. Majd kijavítod valamikor. Aztán ha csúszol, akkor mi van? Előfordul az is, és jóval több emberrel, mint gondolnád. Én is csúsztam egy félévet, és semmi hátrány nem ért (talán még jobban is jártam, hogy a mestert nem végig a karantén alatt csináltam, mint a korábbi évfolyamtársaim). Úgyhogy nyugi, nem kell kétségbe esni. :)
2023. jan. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják imposztor szindrómának.


A valóság a legtöbb esetben az hogy kívülről mindenki más úgy tűnhet, hogy jobb vagy okosabb de a valóság nem biztos hogy ez.


Pl én sokakról egyetemen azt hittem hogy milyen okosak meg jól tanulnak, én elvégeztem az MSct időben ők pedig nem.

De ugyanez volt munkakeresésnél is, sose gondoltam volna hogy bekerülök egy ennyire jó presztizsel bíró helyre.

2023. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%
Én most nem azt akarom mondani, hogy a kérdező ne próbálkozzon, mert a próbálkozás az jó dolog a legtöbb esetben. De attól még nem végezi el mindneki az adott szakot, csak mert odatette magát. Mert ezekből a kommentekből ez jön le, hogy bárki elvégzi, aki odateszi magát. De ettől még a kérdező próbálja meg persze, csak ezt le akartam írni ide, még ha létezik az embernek az önmaga lenézése is!
2023. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne paráztasd magad előre szerintem. Majd meglátod, most koncentrálj a vizsgáidra, az adott tantárgyra ami épp aktuális. Ne terheld magad ilyen gondolatokkal hogy a többiek okosabbak nálad meg nem sikerült felvenned a ritmust. Készülj, amennyire tőled telik, hozd ki magadból a legjobbat, mintha ez egy challenge lenne, aztán az első vizsgaidőszak után mérlegelheted, hogy bírni fogod e a továbbiakat. Akkor sem késő a pályamódosítás. Hajrá, természetes hogy félsz a vizsgáktól, a legtöbben így éreznek, de ne engedd hogy ez az érzés uralkodjon el rajtad. Tedd ezt félre, ígérd meg magadnak hogy a vizsgaidőszak után majd újra gondolkozol rajta, de most a tanulásé, az ön biztatásé, a gyerünk, most megmutatom magamnak mit tudok-é a főszerep.. Ne pánikolj! Nem a semmiért vettek téged oda fel! Nyilván megérdemelted, hogy idáig eljutottál.
2023. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!