Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen koleszosnak lenni...

Milyen koleszosnak lenni középsulisként? Mennyire szigorúak a szabályok? milyen szabályok vannak?

Figyelt kérdés

2023. jan. 3. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Azok a kulcsszavak lol
2023. jan. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
imadom h a lenyegre reagalsz :)))))
2023. jan. 4. 10:13
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Mást is imádnál😋
2023. jan. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Szerintem ez attól függ, hogy milyen koleszba mész. Elég nehéz általánosítani, hiszen ahány ház annyi szokás, nem? Például az a bentlakás, ahol én laktam sokkal engedékenyebb volt, mint egy másik, ahol az egyik ismerősöm lakott. Hogyha jól tudom kimenőt mindenhol kell kérni, és van egy meghatározott időpont, ami után már nem mehetsz ki. Az én koleszomban arra is külön kérvényt kellett kérni, hogy hétvégén bennmaradhassunk. A tesóm koleszában volt kötelező tanulási idő és tanulószoba, nálunk viszont egyik sem (ez azért volt probléma, mert ha a szobatársaid hangosak voltak, akkor kénytelen voltál a folyosón, lépcsőházban vagy éppen a fürdőben tanulni).

Annyit még elmondok (és ez kivétel nélkül minden koleszra vonatkozik), hogy ne feledd, nem egyedül élsz. Ezt viszont nem mindenki tartja észben, emiatt előfordulhatnak kellemetlenségek (pl. egy szemhunyásnyit sem fogsz tudni aludni). Illetve vigyázni kell a tolvajokra (nálunk kaját és ruhákat loptak, a tesóm szekrényének pedig felfeszítették a hátát).

2023. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

koszi a valaszodat! ez a kimenő dolog mitjelent pontosan? mi tortenik h ha a kotelezo tanszoban nem venne reszt vki? es mennyi ra az esely altalaban h felvesznek? mik kellenek hogy felvegyenek? igaz, h fizetni kell a szuleimnek a koleszert?..


bocsi a sok kerdesert..

2023. jan. 4. 12:05
 6/7 anonim válasza:
100%

Mivel nem vagy nagykorú és a kolesz lényegében felelősséget vállal érted, ezért engedélyt kell kérned, hogy hétköznapokon elhagyhasd a kollégiumot (pl. ha vásárolni akarsz) -- ez a kimenő, lényegében egy kérvény.

A tanszobával kapcs nem tudok sokat mondani, nálunk nem volt.

Középsuliban hely szerint vettek fel (tehát ha maradt hely a tied, ha nem, keress más bentlakást), egyetemen már média szerint kaptál helyet. Szerintem tanulj, hogy legyen jó médiád és jelentkezz hamar, sokfelé h biztos legyen.

Igen, fizetni kell, ez egy kicsit olyan mintha valahol lakást bérelnél. Ha van kantin, azért is fizetni kell. Akkor ingyenes vagy adnak kedvezményt, ha hátrányos helyzetben vagy, vagy a szüleid oktatásban dolgoznak.

Még egyszer mondom, hogy ezek nem minden koleszre vonatkoznak. Érdeklődj, ha tudod már hova akarsz menni, úgy biztosabb válaszokat fogsz kapni. Én a saját tapasztalataimról beszélek, nem vonatkozik mindenre.

Négyes voltam.

2023. jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszii!:) hasznos volt a valaszod.
2023. jan. 4. 17:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!