Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi ez már hogy nem lehet...

Mi ez már hogy nem lehet kibukni az egyetemről?

Figyelt kérdés
Olvastátok? Se ponthatár, se nyelvvizsga, annyiszor buksz egy tárgyból ahányszor akarsz, most mi ez? Elfognak értéktelenedni a diplomák?
2023. jan. 3. 18:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól még nem biztos hogy el is tudja valaki végezni
2023. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Vodafonelive ***** válasza:
82%

Valóban érdekes lesz.

Különben most is van 4-5 kiskapu amivel nem bukhatsz ki kb. soha csak jól kell ezeket a lapokat kijátszani. 🤗

2023. jan. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
De még akkor is ott van hogy nem mindenki képes elvégezni mert pl gyenge hozzá fejben. Persze csalni lehet, sőt kell is😁
2023. jan. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

De ha egy tárgyból bárhányszor bukhatsz, attól még el kell végezni, ígyis meg úgyis a tárgyat, nem?


A nyelvvizsgára meg annyi, hogyha valakinek a szakjához nem kell nyelv, de el tudja végezni a tantárgyait, akkor meg miért ne lehetne megkapnia? Ha elvégezte a szakot, akkor elvégezte, ha beszél angolul, ha nem.

2023. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ezek valóban így vannak, de a minimum ponthatár eltörlése nem kellett volna
2023. jan. 3. 19:32
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

"Se ponthatár, se nyelvvizsga, annyiszor buksz egy tárgyból ahányszor akarsz, most mi ez? Elfognak értéktelenedni a diplomák?"

Központilag nem lesznek ilyenek meghatározva. Attól még az egyetem előírhatja, és ha nem akarja, hogy elértéktelenedjenek az általa kiadott diplomák, ha nem akarja lejáratni magát, akkor elő is fog írni még szigorúbb feltételeket is, mint az eddigi, központilag meghatározott feltételek voltak.

2023. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%

Jó, de a kérdésedben több dolgot írtál le, abból 1 a minimum ponthatár. Ráadásul ha valakit felvesznek, akkor az miért baj? Elvégezni nem fogja azért, mert bejut, de ha bejut és elvégzi, akkor meg nem mindegy?


Szerintem is gáz, de ha valaki emiatt jut be és elvégzi, akkor elvégzi.



De ez a nyelvvizsga hozzáállás ez engem zavar. Ha egy adott szakhoz nem kell nyelv, akkor mégis miért kéne a diplomáért nyelvvizsga? Ha a szakon nincs nyelv, akkor nincs nyelv. A diploma normál helyzetekben akkor jár, ha elvégezte valaki a szakot. Ha van nyelvvizsga, ha nincs.


Egy angol-német szakos tanárnál már követelmény. De ahol nincs, ott nincs.


A többit majd a munkaerőpiac eldönti.

2023. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A helyzet hogy elég értelmes és meggyőző válaszokat kaptam, remélem mások is elolvassák majd ezeket.
2023. jan. 3. 19:40
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Ja, az egy dolog, hogy nem lesz központilag meghatározva, de nem minden szakon lesz "egyszerűbb" a bejutás. 3 gyerekem van, egy orvos, egy negyedéves és egy, aki most készül orvosi egyetemre, az évben érettségizik. Az első gyerekemnek sem volt könnyebb, dolga, mint a másodiknak, de a harmadiknak sem lesz könnyebb dolga, mint a másik kettőnek, egy csomó szakon semmi változás nem lesz, majd a Béla szépen meghatározza a saját okosságait pl. a Semmelweisen a vezetéssel. Az meg egy dolog, hogy nem lehet majd kibukni, de mondjuk orvosi karon megnézném azt, akinek fizetik a bukdácsolásait éveken keresztül. Nem tudom, mennyi lehet ott egy félév, sosem merült fel a lehetősége sem.
2023. jan. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"A diploma normál helyzetekben akkor jár, ha elvégezte valaki a szakot."

És hogy mi minden tartozik a szak elvégzéséhez, azt az egyetem határozza meg. Ha előírja, hogy márpedig nyelvvizsga is kell hozzá, akkor kell hozzá. Ha nem írja elő, akkor rúg majd labdába a munkaerőpiac.

2023. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!