Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az új felsőoktatási törvény...

Az új felsőoktatási törvény véd az alól is, ha 3. tárgyfelvételre sem sikerül letenni a vizsgát sikeresen?

Figyelt kérdés

A semmelweisen tanulok, harmadjára vettem fel az élettan szigorlatot.

Vizsgaalkamam ennek ellenére még mindig 4db, de az új törvény szerint ezt eltörölték és mehetek akár többször is.


Viszont ha netán nem sikerül a vizsgám, akkor negyedjére is fel tudom majd venni a tárgyat?

Vagy sikertelen vizsgák esetén el fognak bocsátani az egyetemről februárban?


2023. jan. 3. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A törvény szerint a 4.tárgyfelvétel továbbra is dékáni engedéllyel lehet, ha van engedély vizsgát vehetsz fel, ha nincs elbocsátanak, ez nem változott.
2023. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ennek nem örülök, mert az egyetlen dékánim már ellőttem sajnos.


A szakomon van olyan, hogy CV kurzus, ami vizsgakurzus, de nem számít tárgyfelvételnek.

Jelenleg is ezt vettem fel, mert a 3. tárgyfelvételem megvolt már az előző szemeszterben.

Most ősszel cv kurzusban szerepel a tárgyam (4. Felvételként úgymond, de mégsem)


Tehát ha most engedték a CV kurzust, akkor egy év múlva ilyenkor miért ne engednék?

Ezért nem értem a levelet sem az elbocsátásról. Tudtommal sehol nem írják le, hogy CV kurzust csak egyszer lehet felvenni, azt bármikor fel lehet venni.

2023. jan. 3. 22:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, a mi egyetemünkön a szigorlatokat hatszor lehetett felvenni, nézz utána, hatha nálatok is :)
2023. jan. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos nincs ilyen lehetőség.
2023. jan. 3. 22:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

CV kurzus keretében lehet többször is vizsgázni, a kérdés, hogy az egyetem

a vizsgák számának eltörlését felmenő rendszerben alkalmazza vagy a most tanulók esetében is. Erről TO-t kell kérdezni.

2023. jan. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A TO sajnos szabadságon van jövőhétig, nekem meg megy az időm, és nagyon fontos lenne tudnom, mert holnaptól úgy szervezném az életem, hogy közelebb legyen a probléma megoldásához mindenképp.
2023. jan. 3. 23:16
 7/8 anonim ***** válasza:
A jelenlegi tvsz-etek még nincs frissítve, úgyhogy meg kell várni a TO-t.
2023. jan. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, nincs frissítve, de a nem friss tvsz szerint sem értem, hogy miért akarják megszüntetni a jogviszonyomat, ha nem teszek sikeres vizsgát.


Semmit nem talàltam, ami indokolná, hogy miért ne vehetném fel 1 év múlva ugyan így CV kurzusként a tárgyat.

2023. jan. 3. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!