Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az új felsőoktatási törvény...

Az új felsőoktatási törvény kire vonatkozik?

Figyelt kérdés

Mindenhol leírják, már vagy 100 helyen láttam, hogy január 1-től lép életbe az új felsőoktatási törvény. Csak éppen az a probléma, hogy sehol nem írják le kire vonatkozik.


Nekem már csak 2 félévem van vissza az egyetemen, eddig minden tárgy sikerült is, jelenleg 1 neccesebb van amiből le kell tudjam a vizsgát. Eddig úgy volt, hogy 6 sikertelen vizsga után kibukunk. A törvény szerint viszont már akármennyit lehet vizsgázni 1 tárgyból bukás nélkül.


A kérdésem arra vonatkozik, hogy ez csak a jövőben tanulmányaikat megkezdő hallgatókra vonatkozik vagy mindenkire, aki jelenleg felsőoktatásban vesz részt, már előbb megkezdte tanulmányait?


Nyilván nem szeretnék ezzel játszani, sem ezzel kalkulálni, csak a biztonság kedvéért kérdezem, mert van 1 neccesebb tárgyam így a vége fele és sok vizsgás tárgyunk lesz következő félévben, amikre akkor nem görcsölnék rá annyira, ha biztosra tudnám kire vonatkozik.



2023. jan. 7. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Ez a felmenő rendszerre vonatkozik, tehát aki ezután kezdi majd meg a tanulmányait.
2023. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És erről valami forrás? Mert konkrétumot sehol nem láttam még.
2023. jan. 7. 17:25
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem fog mindenkire vonatkozni a felmenő rendszerben sem. Attól, hogy központilag nem szabályozott ez, az egyetemek dönthetnek úgy, hogy megtartják ezt a szabályt a későbbiekben is. Több olyan eset is van, ami az adott egyetemen kirúgással jár, mert épp úgy döntöttek.
2023. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem egyik ismerősömet aki egyetemen van és ő azt mondta, hogy elolvasta a törvényt és mindenkire vonatkozik. Ha pedig így van és felsőoktatási törvényben szerepel, akkor az egyetemek ez ellen elvileg nem tudnak semmit sem csinálni.
2023. jan. 9. 15:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Az EU erőszakkal visszaállíttatta a Gyurcsány/Bajnai féle rendszert, hogy állampénzen akár 10 évig is lóbálhatják a patájukat a félanalfabéta, alkalmatlan semmittevők.


Aki nem tud max 2 pótvizsgával ( 1 dékáni., végül rektori engedéllyel) abszolválni egy tárgyat, az nem odavaló.

2023. jan. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyetértek az 5-össel. Egy bukás még lehet hiba, a harmadik tárgyfelvételnél már komolyan elgondolkodnék, hogy ér-e ez ennyit, jó helyen vagyok-e.
2023. jan. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!