Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbukhatok, ha 2. félévben...

Megbukhatok, ha 2. félévben minden jegyem 1?

Figyelt kérdés

Ezt azért szeretném megkérdezni, mert most vagyok 10. osztályos, és mivel régóta tudom, hogy informatikában szeretnék tanulni, arra gondoltam, hogy az olyan tantárgyakra, amelyek nem fontosak számomra, mint pl. a kémia és a biológia, már nem tanulnék rajuk 2. felevben. Lehetséges ez (felteve, hogy az átlagom nem megy 2,0 alá) bukas nélkül? Természetesen továbbra is tanulnék a kötelező érettségi tárgyakra, mint a történelem és a magyar.

Miért? Miért nem?



2023. jan. 8. 19:59
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
17 szavazat
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
(Az igen / nem arra vonatkozik, hogy lehetseges-e vagy nem)
2023. jan. 8. 20:03
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Erre a pontos szabályt nem tudom, ritka eset, de én voltam hasonló helyzetben. Egész félévben csak egyesem volt, előző félévben hármas voltam ha jól emlékszem, de azt mondta a tanárom, hogy ha az utolsó dolgozat is egyes lesz, átlagtól függetlenül megbuktat. Komolyan is gondolta, mert végül egyébként egyes lett, és utolsó nap külön felelnem kellett nála az egész éves anyagból :D

De egyébként ennyire ne szard le a többi tárgyadat, nem jársz jól vele.

2023. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

"Megbukhatok, ha 2. félévben minden jegyem 1?"


"Lehetséges ez (felteve, hogy az átlagom nem megy 2,0 alá) bukas nélkül?"


"Az igen / nem arra vonatkozik, hogy lehetseges-e vagy nem)"


Döntsd már el, hogy mit akarsz kérdezni!


Ha az átlagod 2-es fölött lesz, akkor megúszod bukás nélkül.

2023. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, elég hülyén tettem fel a kérdést, bocsi emiatt
2023. jan. 8. 20:10
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Azért én ilyet nem játszanék a helyedben. A tanulás törvényi kötelességed. Egyszerűen törvény írja elő, hogy köteles vagy tanulni, azt hívják tankötelezettségnek, nem csak a meleg (18 fokos) levegő szívását. Borzasztó kellemetlen egy fél éven át folyamatosan úgy nézni a tanáraid szemébe, hogy írásban, se szóban nem teljesítesz. És ilyen, meg tudnak buktatni, mert ha első félévben volt mondjuk 4 hármasod, a másodikban pedig megtagadod a munkát, akkor gondoskodni fognak róla, hogy az átlagod 2 alá kerüljön. 1.99-cel pedig még csak meg sem kérdőjelezhető a bukás. Valamint a szüleid se vennék túl jó néven, és némi eltiltásokkal kéne szembenézned.
2023. jan. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

2-es vagyok

Igen, 5-ös jól mondja, azt érdemes nem elfelejteni, hogy ezt nem tolerálja ám minden tanár, és teljesen szabályos keretek között adhat neked akár két egyest óránként, lankad a figyelmed nem tudsz válaszolni a kérdésére, kész az órai munka egyes, valószínűleg házit sem csinálsz, utánajár, nincs kész, egyes. És hát van egy pár tanóra az évben. Tanulj ezekre a tárgyakra negyed órát minden óra előtt aztán kész, legtöbb szülőnek is oké, ha hármas vagy egy olyan tárgyból ami nem izgat. Ennyit rá kell, hogy tudj szánni, az egyetemen vért fogsz izzadni azokért is a tárgyakért is amik még a tanár szerint is feleslegesek.

2023. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nézz utána, hogy a házirendetekben van-e valami arról, hogy milyen átlagra milyen év végi osztályzatot kell adniuk a tanároknak a ti iskolátokban, mert vannak olyan iskolák, ahol ez szabályozva van, és akkor egyértelműbb, hogy mire számíthatsz.
2023. jan. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
7-es, az, hogy hanyas lesz az átlaga, az nem tanulás esetén kizárólag a tanáron múlik. 20 egyest is kaphat évvégéig, ennyit az átlagról.
2023. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne kockáztass!

Más is tanul minden tantárgyat és kibírja. Bírd ki Te is. Nem tudhatod, hogy hova sodor az élet és mit kell majd csinálnod, hogy valamicske jövedelmed legyen.

2023. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"hogy hanyas lesz az átlaga, az nem tanulás esetén kizárólag a tanáron múlik"

Persze. De azért nem árt tudni, hogy van-e erről bármi, ha ilyeneken gondolkodik. Lesz a tanárnak épp elég más dolga is, nem biztos, hogy annyira odafigyel majd, hogy konkrétan neki hogyan alakul az átlaga.

2023. jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!