Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor kell elvégezni a szakmai...

Mikor kell elvégezni a szakmai gyakorlatot?

Figyelt kérdés

Most jön a 6. félévem, utána már csak a 7. jön és vége. Szóval lassan érne már megcsinálni a szakmai gyakorlatot, ami 8 hét.


A kérdésem arra irányulna, hogy mikor is kell pontosan ezt megcsinálni? Csak mert nem szeretném a nyaramat erre elcseszni, de nyilván ha muszáj akkor muszáj. Viszont meg lehet csinálni rendes félév közben is? Pl. utolsó félévben csak 1 órám lesz 1 tárgyból és a szakdogaírás.


Meg lehetne az alatt a félév alatt is csinálni vagy az esetleg most kezdődő rendes félévben? Vagy mindenképpen csak nyáron lehet, akkor van idő?


Mérnökinformatikus szak egyébként PTE-n.


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. jan. 16. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Nyáron jobb lenne, de te tudod. Az a különbség csak, hogy mikor jelentkezel, és mikor veszed fel a kreditet érte.
2023. jan. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Minél hamarabb, annál jobb. szerintem eléggé késésben vagy, úgy egy évvel kb. Legalábbis infón azért nem ritka másodévben dolgozni, esetleg másodév után. A környezetemben engem is beleértve minden infós elkezdett dolgozni 3.-5. félév között. Hogy ezt gyakorlatnak leigazolják, az is megvolt viszonylag gyorsan.


Szerintem kezdj el helyeket keresni, aztán amint lehet, vágj bele. Nem érdemes halogatni.


Nyáron több idő van (óraszámot kell teljesíteni, gondolom 8*40 órát).

2023. jan. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

#2

"Legalábbis infón azért nem ritka másodévben dolgozni, esetleg másodév után."

Én is így tapasztaltam, aztán ezek azok, akikre nem lehet rábízni a kódot, mert tanulás helyett egy cégnél gányoltak.

Ezt a rendszert egyáltalán nem éri meg követni.

2023. jan. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

Én nem így látom, de persze ilyen is biztos van.

Bár én nem konkrétan infós vagyok, de rengeteget segített a szakmai gyakorlatom a tanulmányaimban. (A jegyeim is jelentősen jobbak lettek illetve lett TDK-m, kutattam stb)

Igaz, az infós ismerőseimet mind szakkoliból ismerem, szóval ez rendesen torzít a mintán.

2023. jan. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!