Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átsorolhatnak önköltségesről...

Átsorolhatnak önköltségesről államira?

Figyelt kérdés
Jelenleg önköltséges képzésen tanulok, és ez az első félévem. Szeretnék államilag támogatottra átkerülni. Jelenleg 4,00 az átlagom, szerintetek ezzel lehet esélyem, ha a második félévben is legalább ennyi lesz az átlagom, vagy jobb? (GTK)

2023. jan. 17. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sosem lehet tudni. Az mondjuk engem jobban zavar, hogy a tanulmányi szerződés röghöz köt, én ezért nem is fogadtam el, amikor át akartak sorolni.
2023. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Államira csak akkor kerülhetsz át, ha valaki kiesik róla, ergo felszabadul egy hely. (Tehát nem feltétlenül sorolnak át x jó tanulót, csak annyit, amennyi hely megüresedett.)

A 4,00-s átlag pedig őszintén szólva nem hinném, hogy a legerősebb lenne az évfolyamon, de esély mindig van.

2023. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog kell hozzá:

1. Kiessenek emberek az államiról.

2. Az átlagod alapján a jobbak között legyél.


Ha mondjuk ötvenen vagytok a szakon, ebből tíz önköltséges, és kiesik öt államis, akkor az öt legjobb önköltséges kerülhet át (feltéve, hogy mindegyiküknek vannak még állami félévei). A 4,00 átlag gazdasági szakon nem biztos, hogy elég lesz erre egyébként, de ha több államis otthagyja/kibukik/átsorolásra kerül, akkor persze van esélyed.

2023. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
KÉRNI KELL az átsorolást, nem hivatalból megy.
2023. jan. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kérni kell. A kérdésem arra irányult, hogy lehet-e esélyem.
2023. jan. 17. 23:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk annyira lehetetlen volt átkerülni, hogy jellemzően 5.0 feletti átlaggal tudtak csak átkerülni emberek a ekvés kieső helyére, volt, akinek már 6.4-es átlaga volt. (Úgy lehet 5.0 fölé menni, hogy a kötelező tantervben sezreplő tárgyak mellé felvettek számos fakultációt, és ötösre teljesítették azokat is.) Szóval nálunk estélytelen lennél 4.0-val. De én másik egyetemre járok. Viszont, mivel államiról kiesni gyakorlatilag csak az igazi selejtnek sikerül, ami nagyon kevés egyetemtől függetlenül, reálisan nézve sima 4.0-val átkerülni eléggé esélytelen, legalább 4.5 fölé kellene menni, persze nem ismerem a szakot, amire jársz, attól is függ, hogy mennyien vagytok a képzésben, mert ha már csak 100-an vagytok összesen az egész képzésben, és abból van 50 db államis, kiesik 10, a másik 50 önköltségesből szinte biztosan lesz 10 olyan ember, akinek 4.0-nál jobb átlaga van, és minél többen jártok minden évfolyam egészét nézve az adott szakra, ez annál inkább valószínűbb, nehezebb. De beadni a kérelmet be lehet, max nem sikerül.
2023. jan. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sikerült!!!

Átkerültem államira :)

2023. júl. 28. 17:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez melyik egyetem volt kérdező?

Egyébként gratu

2023. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
EKKE
2023. aug. 4. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!