Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem lett meg egy kötelező...

Nem lett meg egy kötelező tárgyam, származik belőle valamilyen hátrányom?

Figyelt kérdés

Kétszer voltam vizsgázni és megbuktam, harmadjára már nem megyek el. Nem a vizsgáim lettek vészesen rosszak, hanem az évközi zh-im, és emiatt nagyon sok pontot kellett volna már elérnem a vizsgán, hogy átmenjek. Ezért is nem megyek el harmadjára, mert ha újra felveszem a következő meghirdetett félévben, akkor a zhkat is ujrairhatom.


Származik ebből valamilyen hátrányom? Így az átlagom olyan lesz, mintha fel se vettem volna ezt a tárgyat?



2023. jan. 19. 01:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak abban az esetben ha ráépülős tantárgyról van szó.


Ha nem épül semmire akkor nem mert következő félévben újra próbálkozhatsz és emellett teljesítheted a következő félévedet is.

Ha jól tudom kibukni már nem lehet akkor sem ha 6x buksz szóval akár végzős éveidig szenvedhetsz vele.

2023. jan. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék harmadszorra is.
2023. jan. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

Az átlagodat meg nyilván lehúzza, nem tudom, hogy gondolod, hogy olyan a két bukás, mintha fel sem vetted volna.

Nem teljesített tárgy lesz, amit a felvett összes kredittel osztanak el.

2023. jan. 19. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%

Hátrányod? Eddig van belőle két darab 1-esed. Elég hátrányos. Az átlagodba természetesen beleszámít.

A következő vizsga jó eséllyel fizetős és minden további is (legalábbis nálunk az lenne).

Ha harmadszorra sem mész el, akkor a felvett vizsgát is bukod, ezzel még egy vizsgaalkalmat.

A tanár megjegyzi a neved, mert a ritka trehányak névsora nem hosszú.

Aztán felveheted mégegyszer a tárgyát és végig kell csinálnod megint (ha reálisan belegondolunk hogyan nehezedik az egyetem félévenként, +1 tárgy nem mindegy).

Ha épül rá valami, akkor azt nem veheted fel, és ami arra épülne azt sem, ez csúszást is eredményez a végére.


Tapasztalatom szerint ez lavinát indít el, aki egyszer ilyet megcsinál, az sokszor több tárgyból is ezt csinálja, és legtöbbször be sem fejezi a sulit, mert összeomlik a rendszere és tele lesz a hócipője.


Én nem aludnék, tolnám, mint az állat és elmennék a harmadik vizsgára a kettesért.

2023. jan. 19. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem épül rá semmi. Nem hinném, hogy megjegyzi a nevem mert a fél szak bukott. Most is tele voltunk másod meg harmadévesekkel.


#4es nem kell ebben a stílusban írni, aki ismer az tudja, hogy mennyire nem vagyok trehány. A többi tantárgyam 4-esre 5-ösre meglett

2023. jan. 19. 08:17
 6/23 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem bukom a harmadik vizsgaalkalmat, mert nem veszem fel harmadjára a vizsgát.
2023. jan. 19. 08:19
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A kurzust bukod, nem a vizsgaalkalmat. Amúgy ha nem kell ösztöndíj és nem ráépülős, semmi bajod nem lesz tőle, azért világégést sem kell vizionálni. Lesz egy szr átlagos féléved, ennyi. Ha fizetősön vagy, amúgy sem számít az átlag.
2023. jan. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"A tanár megjegyzi a neved, mert a ritka trehányak névsora nem hosszú."


Azért ez kva vicces :DDD persze, 600 fős vizsgából buknak mondjuk 300an, minden félévben konstans módon, de a tanár egyenként pécézgeti Lalika nevét hogy de trehány ez a gyerek, leckéztessük meg :D óvoda, bszki.

2023. jan. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Még a #4-hez, hogy akkor egy tárgyhoz be lesz írva 2 egyes? Na ne vicceljünk már.



Nem fizetősön vagyok egyébként, de az ahhoz szükséges átlagom így is meglesz. Tanulmányi ösztöndíj pedig eddig is tudtam hogy esélytelen.

2023. jan. 19. 12:31
 10/23 anonim ***** válasza:
76%
A négyes közelében sem volt rendes egyetemnek, esetleg valami Gábor Dénes szerű minősíthetetlen színvonalú szrra járt ahol 3an vannak, és megjegyez a tanár ha nem vagy szimpi, meg egyesével irogatják be neked a jegyeket mindenre.
2023. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!