Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen, ha jelentkezek egy...

Egyetemen, ha jelentkezek egy vizsgára és nem megyek el?

Figyelt kérdés
Ebben az esetben gondolom beírják az elégtelent, de ha a következő vizsgán meg tudok jelenni és jó jegyet szerzek, akkor ugye az fog beleszámítani az átlagomba?

2023. jan. 19. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelent-et írnak be és a következő vizsgajegy érvényes.
2023. jan. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Viszont nézz utána, hogy nem kell-e fizetned miatta. Nálunk úgy volt, hogy ha nem jelentél meg a vizsgán, akkor a következő vizsgát csak fizetős kérvény leadása után vehetted fel.
2023. jan. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd az egyetemed tájékoztatójában minden benne lesz, de ez úgy szokott lenni, hogy "nem megjelentet" írnak be (tehát nem egyest!) ÉS ezért X összegű pénzbüntetést kell fizetni. Záróvizsga esetén pedig az adott vizsgát nem lehet újra megpróbálni az adott vizsgaidőszakban. Rendes vizsgánál nem tudom hogy van, én mindig vagy elmentem, vagy leadtam még időben. Szerintem már csak a pénzbüntetés miatt sem érdemes amúgy ezt meglépni.
2023. jan. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
Gondolom, már megtörtént, de mi a vastag petschért nem mondtad le? Ha te voltál az egyetlen jelentkező, és miattad kellett bevonatoznia Fehérvárról az egyetemre, feleslegesen, akkor bizony szar lesz az átlagod. Négy évig fog emlékezni.
2023. jan. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1-2-3 válaszoló!

4: Akkor rosszul gondolod, mert nem történt még meg és azóta leadtam.

2023. jan. 19. 11:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelentkezem, mert ikes ige. Bocs.
2023. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!