Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tapasztalatok orvosin tanulással?

Tapasztalatok orvosin tanulással?

Figyelt kérdés

Őszintén tartok attól, hogy nem fog menni tanulás az orvosin, ha felvesznek. Sokaktól hallom, hogy az első két évben a mentális egészségük ment rá... Hogy borzalmasan leterhelő, nem csak stresszes. Többen mondják hogy tényleg teljesíthető. Igazából azért akarok orvos lenni mert szeretem a biosz kémiát, a problémamegoldást és emberek/állatokhoz közeli munkát szeretnék. Viszont így se a legjobb a mentális egészségem (depresszió, szorongás, de szedek rá gyógyszert). Nem szeretném, hogy újra rosszabb legyen, hogy kikészítsen az egyetem.

Kinek milyen tapasztalata van orvosin tanulással? Tippek?



2023. jan. 20. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Érdemes lenne felkeresned egy pályaválasztási kiállítást, ott szokott lenni ingyenes tanácsadás.
2023. jan. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Rendszerezett tanulással simán hozható. Nyilván stresszes tud lenni, és az orvosi nehéz, de egyáltalán nem teljesíthetetlen. Készülni kell szorgalmi időszak alatt, és az első fél-egy év során kialakítani olyan tanulási stratégiákat, amely számodra megfelelő.


Viszont kezeletlen mentális betegségekkel elgondolkodnék azon, hogy biztos jó irány e. Az orvosi egyetem és orvosi szakma önmagában egy öngyilkossági és életrövidítő faktor...

2023. jan. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Szia en pont elso eves vagyok es most fogok vegezni az elso vizsgaidoszakommal. En ugyanettol tartottam mikor felveteliztem de egyaltalan nem az. Idoszakonkent mint peldaul volt 2 het az anatomia vizsgam elott amikor ki volt (nagyon) de egyebkent szerintem nem akkora dolog mint ahogy sokan mondjak. Nem vagyok zseni meg semmi ezt azert tisztazom. En igazabol ugynkerultem be h masodjara vettek fel, es foleg elsore azert nem ment mert lelki problemakkal kuzdottem. Miota elkezdtem ide jarni teljesen mashogy nezem az egyetemet, nem akarok ilyen harmasokat kijavitani, tanulok, de kozbe figyelembe veszem h az egeszsegem ne menjen ra. Jarok bulizni, nezek sorozatot. Igazabol kell olyat csinalni ami lenyugtat es amit szeretsz. En csak annyit tudnek mondani h mindig mikor stresszes vagy, probald realizalni magadban h az eleted nincs veszelyben, a csaladod tovabbra is szeret es hidj abban h a vegen minden meg fog oldodni. En igazabol igy csinalom es igy nagy resze a stressznek szerencsere nem erint. Ezt azert ne keverjuk ossze azzal hogy nem erdekel mert irto sokat tanulok es nagyon igyekszek hogy minel jobban teljesitsek, csak leveszem a vallamrol a sajat magam altal rapakolt terhet es megnyugtatom magam hogy azok amiken stresszelek nem is olyan nagy doogok csak eppen abban a helyzetben. Ja es megegy, en nem vagyok vallasos ugyh az amit mondtam h minden megoldodik nem vallasos oldalrol nezem.

Ha meg barmi gond lenne akkor kezdj el mihamarabb pszichologushoz jarni, ha belegondolunk artani nem art es legalabb heti egyszer kapsz idot arra hogy tenyleg megnyilj es elmondd hogy erzed magad.

Remelem tudtam segiteni, szerintem ettol ne tarts hogy ramegy az egeszseged, hidd el hogy kepes vagy ra

2023. jan. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Nekem életem legmélyebb pontja az orvosin volt, miután megcsúsztam. A tanárok hozzáállása is megváltozott, meg lettem bélyegezve. Anatból már egy hatalmas kötegem volt, hogy mikor mit nem tudtam A-B-C vizsgákon, ami plussz stressz volt, mert ugyebár vizsgák előtt megnézték.

Később vehettem fel az óráimat egy nappal, a volt csoporttársaim se köszöntek már, és nagyon nehéz volt új barátokat találni. Anat szigós félévben tetőzött az egész, amikor egész félévben rá voltam stresszelve a vizsgaidőszakra. Abban a félévben nem volt olyan nap, amikor ne sírtam volna, és ne lettem volna magam alatt.

Aztán anat szigón olyanon vágtak ki, amin ha még hónapokat tanulok, akkor is megbuktatnak.

Nekem nem ért annyit az egész, hogy teljesen tönkremenjek bele, szóval abban a félévben otthagytam az egyetemet.

Ez volt lassan 5 éve, de még mindig mélyen érint, ha rágondolok.


Azóta az állatorvosira járok, itt teljesen más az hozzáállása a tanároknak a hallgatókhoz. A tanárok közvetlenek, válaszolnak emailben a kérdéseidre ha kell. Orvosin nem egyszer volt olyan vizsgám, ahol a tanárok nagyon megalázón viselkedtek velem, itt még egyszer sem fordult elő.

A vizsgaidőszak itt is stresszes, és itt is meg tud viselni, de nekem ég és föld a kettő.


Egyetemválasztáskor mérlegelned kell, hogy biztos azt akarod-e, és hogy képes leszel e majd mindent megtenni, hogy be is fejezd. Az 5-6 év hiaba mondjak, hogy gyorsan eltelik, azert az nem pont igy van. Rengeteg dolgon kell vegigmenj, mire megkapd a diplomád, és a végefelé könnyen elmegy az embernek az egésztől a kedve. Nem hallottam még olyan embert, akinek ne lett volna egy kisebb kiégése a vége előtt vagy közben.


Ha biztos ezt akarod, akkor mindenképp menj orvosira/állatorvosira, mert később bánni fogod, hogy nem próbáltad meg.

2023. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es hol jártál orvosira? Szerintem itt a tanárok hozzáállása (szigorúsága) is számít, más egyetem más tanárok.


Azért a többi diák reakciója meglepett. Buktál egy fél évet és teljesen elfordultak tőled? Ő velük ez soha nem fordult elő vagy mi?

2023. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is kíváncsi lennék négyes válaszára. Melyik egyetem volt ez? :-( SOTE-n végeztem, hallottam már cifra dolgokat, de szerencsére egyre kevésbé általános a megalázó, durva hangnem, erre egyre nagyobb figyelmet fordítanak.


Én pont a fordított utat jártam be, állatorvosin kezdtem és orvosin folytattam. Szerettem az állatorvosit, de nem éreztem az orvosit (SOTE) stresszesebbnek vagy az oktató gárdát szemetebbnek. Igaz ha jól számolom én előbb vegeztem. Sőt engem pont az állatorvosi anat szivatott, az összes zhm kettes lett, mert a beugrókban volt 1-1 hiba mindig, innentől hiába volt az egész feladatlap tiszta hibátlan(!!!), értelemszerűen lehúzták. Ok, nem tragédia meg megalázás, de azért baromira demotiváló volt.

2023. jan. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van hasonló élményem , mint a 4.válaszolónak. Én Pécsre járok , anatómia vizsgán színes karton lapok a vizsga lapok . Ezeket viszik magukkal a vizsgáztatók és abba írják le, hogy ki mit nem tudott, mit hibázott, stb. Ezt a következő összes vizsgádra beviszik( itt külön van szövettan 1/2, anatómia 1/2 és a szigorlat ( ebben van a neuro is), minden évben más színűek és így látszik , ha csúszol is. Ezt szeretik megjegyezni a vizsga elején .😇ők ilyen kis angyalkák. Ott kaptam az egyetem alatt a legtöbb megalázást, biológustól(!!!!) “ el kéne gondolkodni azon, hogy én ide való vagyok e, mert később még nehezebb lesz” Innét is üzenem neki, hogy már végeztem a 9.vizsgaidőszakommal és anatómia óta nem volt bukott tárgyam .

Engem az első két év lelkileg kicsinált, hála a biokémia és anatómia intézeteknek. Csúsztam is, másodévben többször fel akartam adni. Folyton sírógörcseim voltak, nem tudtam enni, magamba zárkóztam. Engem anyukám küldött el pszichológushoz, egy pszichiáterhez kerültem végül , aki pszichoterápiát alkalmazott. Sokat segített , hogy ő teljesen megért és elborzadt azon, hogy én miket éltem át. Ez után soha nem borultam ki vizsgák előtt ( maximum vizsgaidőszak végére már tele volt velük a hócipőm és látszott ez rajtam, mert tavaly pl.többször rákérdeztek, hogy van e valami bajom :D ), jobb jegyeim vannak, dicsérni is szoktak.( én sosem voltam a tanárok kis kedvence suliban, így ezen meg is lepődtem)

Számomra a harmadév már egyszerűbb volt, ott már nem éreztem magamat ennyire tehetetlennek.

A klinikumban pedig megint más élményeim vannak, több beszólás is volt. Viszont ők sajnos szerintem egy beteggel is képesek erre.

Egyik vizsgáztató mondta nekünk az egyik vizsga után , hogy tudja milyen roncsot csinál belőlünk az egyetem . Tisztában van ő is vele, hogy nagyon nem partner a stresszkezelésben az egyetemünk . Viszont meg kell tanulnunk a stresszt feldolgozni , mert a munka stresszesebb lesz jóval .( a betegek miatt stresszelni fogunk, ha nem, akkor nincs empátiánk és nem vagyunk orvosnak valók )

Én is néha eljárok bulizni, összeülünk a párom barátaival hétvégente( elfogadó , támogató párom van, ez is nagyon sokat számít), vizsgaidőszakokban is van énidőm.

Próbáld meg kérdező , ha ez az álmod! :)

2023. jan. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

4-es vagyok. Pécsre jártam, és ugyanazok a tapasztalataim, amit a 7-es írt az első bekezdésben. Undorító, amit azon az egyetemen az első két évben művelnek. Az anat mellett a bikém tanszék az, amelyik nagyon megalázó tud lenni. Szarul adják le az anyagot… ezt onnan tudom, hogy ott hiaba tanultam, nem ertettem, hogy mi miert tortenik… atjottem allatorvosira, es egybol felfogtam.

Orvosin foleg kemikusok oktatnak, ami elegge erzodik, mert nem mindig tudjak, hogy mi az ami nekunk a kesobbiekben fontos lehet. A bikém szigom is ugy nem lett meg, hogy annakidejen ket tantargyfelelos vitte a bikit, egyik az egyik evben, a masik a masikban… es rühellték egymast.

Az egyik nem fogadta el a valaszom, a masik, aki a gyakvezem is vol egyben, ő azt mondta, hogy megadta volna rá a pontot (ahogy korabban is megadtak ra, mert ismetlodo kerdes volt korabbi evekbol, es korabban azt a valaszt elfogadtak).

Ez volt az utolso vizsgam azon az egyetemen, es olyan szinten melypontra kerultem, hogy ott a vizsga betekintésén elkezdtem mindenki előtt bőgni, hogy hogy lehetnek ilyen szemetek…


Az egészben az a legszomorúbb, hogy ezek csak alapozó tantárgyak, és igazából nem ezektől függ, hogy kiből milyen orvos lesz. Nem egy ismerősöm van, akiket ezeken a tárgyakon csúsztattak meg, ugyanúgy mondták nekik, hogy belőlük nem lesz orvos, és azóta mindannyiuk kiemelkedő a szakmájában.


És ami számomra a legszomorúbb, hogy ezek az élmények, amiket pécsen szereztem örökké kísérteni fognak. Minden egyes vizsgaidőszakban visszatérnek ezek az emlékek még annak ellenére is, hogy anatból azóta itt az állatorvosin 5ösre leszigorlatoztam, illetve eddig még egy vizsgán sem buktam meg.


Szóval igen, vannak ilyenek… ez régebben történt, azóta lehet jobb a helyzet ott, passz.


Ha erre a területre tkerülsz kérdező, akkor ezeket bele kell kalkulálni. A vizsgákat nagyon komolyan kell venni, de nem szabad tőlûk agyon stresszelned magad, ami tudom nagyon nehéz.

Meg kell találnod az egyensúlyt a tanulás és a mentális egészséged között.

2023. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha megkérdezhetem, hogy döntöttél végül? Sikerült bekerülnöd?
2023. aug. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves tőled, hogy kérdezed, végül az állatorvosi mellett döntöttem, várom már:)
2023. aug. 10. 02:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!