Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri MSC-t csinálni mérnökin...

Megéri MSC-t csinálni mérnökinformatika szakon? És ha igen milyet?

Figyelt kérdés

Mindenképpen szeretnék csinálni, mert rendes egyetemi diplomát szeretnék, illetve fizetésben is jobb, elhelyezkedésben is gondolom, bár ezt nem tudom.


1. Alapvetően azt szeretném megtudni, hogy szerintetek megéri-e elvégezni, mennyi plusz erénye akad?


2. Illetve én rendszermérnökként végzek BSC-n, de milyen MSC érné meg? A mi egyetemünkön van Szoftverfejlesztő, Intelligens rendszerek, Rendszermérnök. Programozást nem szeretem, Intelligens se tetszik a robotika miatt. A Rendszermérnök fekszik, viszont miben más az MSC? Ha alapszakon azt végzem el, akkor nem mást kéne mesterszakon? Vagy ugyanazt a szakot éri meg csak magasabb szinten? Vagy keressek másik MSC opciót másik egyetemen?


3. Illetve a célom munka téren a szabadság lenne. Mármint, hogy ne kelljen bent gürizzek egy irodában vagy cégnél, hogy ne reggel 6-tól rohadjak bent egész nap míg mások ugráltatnak, stb. Tehát egy rugalmas munkaidő lenne a célom, hogy távmunkában otthonról, a család mellett tudjak lenni. Tehát lehet, picit szarul hangzik így, nem ilyen durván gondolom, csak értitek ha már informatika akkor ki szeretném használni a rugalmasságát, szabadságát. Nos ilyen téren milyen lehetőségek vannak, ha vannak egyáltalán?



2023. jan. 22. 03:10
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Én webfejlesztői szakirányon tanultam végig BSC/MSc(levelezö)

Szakmailag semmi újat nem adott az MSc.

Sokkal több HASZNÁLHATÓ tudást szedtem föl a munkahelyemen.

Szerintem jobban járnál valami azure vagy hasonló cloud tanfolyammal.

2023. jan. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Informatikából szerintem sem tesz túl sokat hozzá egy Msc. Sokak szerint még az alapképzés is csak arra való, hogy palírod is legyen róla. Nagyrészt úgyis önszorgalom számít az informatikában, meg hogy képezd magad folyamatosan. Ha van egy bsc-d, az már ezen a területen bőven jó.
2023. jan. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Ha nem r&d területen akarsz dolgozni, akkor nem igazán számít.


Ott meg általában belépő szint az msc.

2023. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Ez melyik egyetem?
2023. jan. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen mindegy melyik, egy kaptafa
2023. jan. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#4 PTE
2023. jan. 22. 17:51
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

1.Szerintem nem éri meg, 2 év amit jóval hatékonyabban eltölthetsz mondjuk önképzéssel. Ráadásul a cégek lexarják a diplomát, ha IT poziról van szó, persze a legtöbb melónál elvárás, de ez is csak egy ilyen belépő lépés. Leültetnek a gép elé(persze miután a HR-es interjút "túlélted"), adnak egy feladatot, ha nem sikerül akkor off a meló, ha igen akkor sínen vagy.


2.Inkább dolgozz, szerezz releváns szakmai tapasztalatot.


3. A legtöbb cég rugalmas munkaidőben foglalkoztat, általában van egy törzsidő(pl. 10-15). Egy a lényeg, a munka meglegyen határidőre a megfelelő minőségben. Az hogy te 7-kor vagy 10-kor kezdesz el melózni, azt egy normális cégnél lexarják. A ho meg sok helyen már alap dolog, főleg IT-ban. Ez is amúgy emberfüggő, én a hibrid munkavégzést preferálom.

2023. jan. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xp ali ***** válasza:
100%
Ha teheted, csináld meg. Jó, ha más egyetemre mész, hogy újat is tanulj. De az MSc diploma mégsem 1 BSc-s diploma. Plusz még 2 szép egyetemista év.
2023. febr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!