Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi felvételinél mi van az...

Orvosi felvételinél mi van az egészségügyi alkalmassagi vizsgalaton?

Figyelt kérdés
Jelentkezek orvosira, állatorvosira és kérik. Milyen dokumentumokat, igazolásokat kell vinni? Minden korábbi leletet? Ott mit néznek?

2023. jan. 24. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia, tőlünk ezeket kérték (SZTE-SZAOK):

- Egészségfelmérő kérdőív

- Egészségügyi nyilatkozat

- Egészségügyi Könyv („Egészségügyi nyilatkozat és vizsgálati adatok” c. kiskönyv C.3151-2/sz. nyomtatvány)

- Gyermekkori védőoltási dokumentáció fénymásolata

- Koronavírus elleni oltásokról szóló igazolások fénymásolata

- Egy éven belüli tüdőszűrő vagy mellkas röntgen vizsgálati eredmény (ha van)

- Három hónapon belüli nagylabor (vérkép, májfunkció, vesefunkció, vizelet) vizsgálati eredmény (ha van).


Lényeg a lényeg, miután felvételt nyertél valamelyik egyetem általános orvosi képzésére, az egyetem tájékoztatni fog arról, milyen dokumentumok szükségesek az alkalmassági vizsgálathoz. Nekünk már a beiratkozáskor le kellett adni az összes meglévő dokumentumot, az alapján pedig kaptunk beutalót vérvételre/széklettenyésztésre/tüdőszűrőre (kinek mi hiányzott a reprtoir-ból). Korábbi leletet csak hosszabb ideig tartó kórházban tartózkodásról, kéz- és lábtörésről vinnék, ami mondjuk öt évnél nem régebbi.

Magán az alkalmassági vizsgálaton csupán pár rutin vizsgálatot végeznek el rajtad, pl. vérnyomásmérés, látásvizsgálat, feltesznek pár kérdést veled kapcsolatban (az egészségfelmérő kérdőív alapján), elmondja az orvos a szűrések/nagylabor eredményeit, s ha mindent rendben talál, alkalmasnak nyilvánít (engem pl. harmadévig).

Sok sikert a felvételihez, és azt tanácsolom, ezen egyelőre ne emészd magad, miután felvételt nyertél, az egyetem időben fogja közölni a teendőket a beiratkozással, kollégiumi jelentkezéssel, eü. alkalmasságival kapcsolatban (legalábbis itt a SZOTE-n elég hamar megkaptuk az infókat).

2023. jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged!
2023. jan. 25. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!