Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE- AOK kötelező az oltás?

SZTE- AOK kötelező az oltás?

Figyelt kérdés

2023. jan. 28. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"1/2023. sz. rektori-kancellári együttes utasítás az egészségügyi tevékenység végzésében közreműködő

1/2023. (I. 13.) sz. rektori-kancellári együttes utasítás az egészségügyi tevékenység végzésében közreműködő hallgatók és tanulók koronavírus elleni védőoltása felvételének szabályairól szóló 5/2021. (IX. 03.) sz. rektori-kancellári együttes utasítás hatályon kívül helyezéséről


A Szegedi Tudományegyetem Szervezeti és Működési Szabályzata Szervezeti és Működési Rend Első rész I. fejezet 13. pontjában meghatározott jogkörünkben eljárva a következő utasítást adjuk ki:


1. § (1) A Szegedi Tudományegyetem a koronavírus elleni védőoltás kötelező igénybevételéről szóló 449/2021. (VII. 29.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. rendelet) alapján az egészségügyi tevékenység végzésében közreműködő hallgatók és tanulók koronavírus elleni védőoltása felvételének szabályairól szóló 5/2021. (IX. 03.) sz. rektori-kancellári együttes utasítással (a továbbiakban: utasítás) előírta az egészségügyi felsőoktatási képzésben, egészségügyi felnőttképzésben résztvevő hallgatók, valamint egészségügyi szakképzésben résztvevő tanulók részére az egészségügyi képzés részét képező egészségügyi intézményben, vagy szociális intézményben teljesítendő gyakorlati képzéseken történő részvétel feltételeként a COVID-19 fertőzés elleni védettség meglétét vagy a fertőzésmentes állapot igazolását.(2) A Korm. rendelet 2022. június 18. napján hatályát vesztette, azonban a Szegedi Tudományegyetem az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 232/H. § (1) bekezdése alapján – járványügyi készültség esetén – a gyakorlati képzéseken történő részvétel feltételeként továbbra is fenntartotta a COVID-19 fertőzés elleni védettség meglétét vagy a fertőzésmentes állapot igazolását. (3) A járványügyi készültség bevezetéséről szóló 283/2020. (VI. 17.) Korm. rendelet 3. §-a alapján a járványügyi készültség 2022. december 18. napján megszűnt, ezért az egészségügyi tevékenység végzésében közreműködő hallgatók és tanulók koronavírus elleni védőoltása felvételének szabályairól szóló 5/2021. (IX. 03.) sz. rektori-kancellári együttes utasítás hatályát veszti. 2. § Jelen utasítás a közzététele napján lép hatályba.


Kelt: Szegeden, 2023. év január hó 13. napján"

2023. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"ezért az egészségügyi tevékenység végzésében közreműködő hallgatók és tanulók koronavírus elleni védőoltása felvételének szabályairól szóló 5/2021. (IX. 03.) sz. rektori-kancellári együttes utasítás hatályát veszti. "


Magyarul: nem kell . ??

2023. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, én is így értelmeztem
2023. jan. 28. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!