Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rangsoros tárgyfelvételen...

Rangsoros tárgyfelvételen hogy lehet előrébb kerülni? (SZTE)

Figyelt kérdés

Hogyan lehetne előrébb kerülni a rangsorban? Mi számít bele a rangsorpontba?

Mert azt még megértem, hogy egy 200 férőhelyes kurzusra, ha 750en jelentkeztek nem jutok be, de miért vagyok mondjuk 738., tehát miért ennyire a végén?

Azt viszont tényleg nem értem, hogy egy, csak a saját szakomhoz tartozó, a mintatanterv szerint csak ebben a félévben felvehető kötvál tárgynál miért vagyok az utolsó utáni, 70ből 71.?

Nem sikerült tavaly egy tárgyam, ezért a ráépülőt nem tudom most felvenni, így át fognak sorolni, ha nem veszek fel elég kreditet, de így hogy, ha mindenről kicsúszok? Tudom, hogy rajtam kívül még vagy 25 embernek nem lett meg a tárgy, ők előrébb vannak a rangsorban.

Azt írja a Neptun, hogy biztosabb bekerülés reményében le és fel lehet jelentkezni, megpróbáltam, de mindig ugyanarra a helyre tesz.

Azt olvastam számít a szerencse, hogy benne van-e a mintatantervben (olyan szabvál, ami valószínű egyik szak mintatantervében sincs benne), kitöltöttem-e a kérdőívet (soha nem kaptam semmilyen kérdőívet), közel vagyok-e a végzéshez. A 'Bónusz' és 'Segédpontszám' kategóriákat végképp nem tudom hova tenni. Az átlag is számít és előrébb kerül a jobb átlagú hallgató?

A végzéshez kell vagy 20 kredit szabvált teljesíteni, meg leszek lőve, ha ezt utolsó évben kell, mert mindenről lecsúszok. A másik a tesi, szintén kell belőle 2 félév és vagy lehetetlen időpontokban van vagy, ami befér az órarendbe, nem lehet bekerülni, mert ismét 10 helyre van vagy 60 jelentkező.

Itthon már megkérdezték, hogy 'De biztos jól csinálod?'. Hát a mentés gombra nem lehet sokféleképpen rányomni, de már ebben is kételkedem.

(Tudom most már vége a rangsorosnak, de a jövőre nézve. Most is olyan tárgyakról dobtak le, amin fixen bent voltam még 28-án 23.58-kor, 47/55 pl. és ez pont egy kötvál.)



2023. jan. 30. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
KKI-t néznek, valószínűleg amiatt. Írj a tanárnak, hogy bővítsen.
2023. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden pontozás nyilvános. Vissza tudod nézni mire kapsz pontot, tételesen. Belemész a ransoros jelentkezésekbe és kiadja mi az a 8 szempont, és neked abból mennyi pontod van (SZTE Féléves előrehaladás mértéke, SZTE Felvételszám alapján, SZTE Mintatanterv szerinti haladás, SZTE Tárgy és mintatanterv kötelezőség, SZTE Végzéshez közel álló hallgatók előnyben részesítése, SZTE Segédpontszám, SZTE Bónusz, SZTE OMHV kérdőívet kitöltő hallgató). Ezek adják meg a végső pontot. Az tud a legtöbbet dobni, ha közelebb állsz a végzéshez, és a mintatantervben is ott állsz, ahol kell lenned, a féléveidhez mérten. Mi tud rajta segíteni (extra tárgyak). Előrébb sorolják azokat a hallgatókat, akiknek több a már teljesített kreditük, mert ezek alapján ők közelebb állnak a végzéshez. Ezért nem érdemes csak a mintatanterv tárgyait felvenni, mert ha (pl: első éves vagy és elvégeztél az első félévben 30 kreditet (ami csak kötelező tárgy és van mondjuk egy hallgatótársad aki teljesített ezekhez egy random 2 kredites online kurzust, amire be se járt, őket előrébb fogja venni a rendszer, mert neki már 32 teljesített kreditük van és "közelebb állnak a végzéshez".)
2023. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk másik egyetemen arra is járt pont, hogy a hülye kérdőíveket az ember kitöltötte-e a vizsgaidőszak végén, ez úgy 8 pontot ért, de évfolyamtársaknál már 1 pont eltérés is súlyos hátrányt okozott a rangsoros tárgyfelvételnél, ha valaki elfelejtette :D Évfolyamtársadat kellene megnézned, hogy neki is ennyi pontja van-e. A rangsoros felvételnél mindig van egy mázlipont, ami a sok azonos rangsorpontú ember között segít differenciálni, ez nálunk ilyen véletlenül generált milliós nagyságrendű szám volt, és na, ezen múlt, hogy ki hova jut be. Ha viszont a rangsorpontod kevesebb, mint a többieknek, akkor a mázliponttal már nem kell foglalkozni. Tényleg nézd meg, ahogy előttem írták, hogy mire kellene pontot kapnod. Legrosszabb esetben tudsz írni a TO-nak.
2023. jan. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget!

#2 amit írsz, hogy tételesen írja, hogy mire ad pontot, azt megtaláltam, de nem kaptam OMHV kérdőívet sem (régen kaptam, de akkor még nem ide jártam) pedig kitöltöttem volna, mert hallottam másoktól, hogy segít a rangsorban. A 'Bónusz'nál és 'Segédpontszám'nál pedig nem tudom mire ad (vagy épp nem ad) pontot. A 'Végzéshez közel...' magyarázatát is köszi, így ez érthető.


Ha most így csúszok akkor a Neptun ilyen hógolyó hatás szerűen tovább fog szívatni, mert akkor már nem mintatanterv szerint haladok, egyre kevesebb pontot kapok és több tárgyról maradok majd le?

2023. jan. 31. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!