Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri elolvasni a Faustot?...

Megéri elolvasni a Faustot? (Goethe)

Figyelt kérdés
Suliban tanuljuk, nem kötelező, de érdekesnek tűnik. Elvileg elég hosszú viszont. Olvassam el?

2023. febr. 2. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. febr. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Nekem tetszett. Az Aranyembert meg az Egri csillagokat kurvára nem érte meg, pedig én szeretek olvasni.
2023. febr. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem a kérdést, mi az, hogy megéri? Fizetni senki nem fog érte. Szerintem nem rosszabb, mint a többi kötelező olvasmány. Ha érdekel, kezdj bele, maximum nem fejezed be.

Abból a szempontból "megéri", hogy azért hiába nem kötelező, később sok műben utalnak rá, és az irodalmi alapműveltség része.

2023. febr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan voltam vele annak idején, nekünk csak részlet kellett belőle, de a történetében volt valami egyedi, ami megfogott. Nekem tetszett, elolvastam az egészet. Alapból, ha kicsit is érdekel egy könyv, szerintem megéri elolvasni!
2023. febr. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha érdekel a téma akkor olvasd el, de amúgy felesleges szerintem, nekem nem tetszett. Bár az is igaz, hogy amik kötelezőként kellett gimiben elolvasni azok közül nekem egyik se tetszett, kivéve a Cervantes: Don Quijote.


Szeretek olvasni, de a kötelező olvasmányok nem igazán kötnek le engem az a baj.

2023. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
A kötelező olvasmányokkal az a baj, hogy régies a nyelvezetük, és mind egytől-egyik depisek. Mondom ezt magyar szakos tanárként. De amióta nem tanítok, nem igazán olvasok szépirodalmat, mert mindegyik olyan lehangoló.
2023. febr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"mind egytől-egyik depisek ... nem igazán olvasok szépirodalmat, mert mindegyik olyan lehangoló"

Az egész szépirodalom? Ne már... És pl. Karinthy? :)

2023. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%

6#

Szerencse, hogy a természet szelektál, és te már nem rongálod a gyerekek irodalmi érzékét.

2023. febr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!