Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előképzettség nélkül nem is...

Előképzettség nélkül nem is lehet tanári szakra jelentkezni felvin? Vagy hogy is megy ez?

Figyelt kérdés

Már megjelöltem 2 (emelt érettségi mentes) szakot a felvin, de mostanság eljátszottam a gondolattal, hogy akár a simán tanárnak is el tudom magam képzelni.


És láttam is az alábbi doksiba, hogy több szimpatikus tanári szak is emelt érettségit nem kér.


[link]


Igazából a következő három közül vacilláltam: könyvtáros, matek és informatikatanár (és mivel van infós végzettségem egyetemen ezért pár tárgyat el is tudnék fogadtatni). Azonban ahogy legördítettem a szak felvételes választót, sehol sem találtam az osztatlan képzéseket. Csakis mesteris 2 féléves tanárszakokat listázott ki bármely egyetemen.


Most akkor hogy is van ez? El kéne előbb végezzek valami alapképzést (mint pl. a tanító szak?) és csak utána vehetnék fel mesterin ilyen szakos tantárgyakat?


Valamit szerintem nagyon nem értek a felvételi rendszerbe, mert tényleg sehol sincs ilyen "osztatlan tanári [10 félév [könyvtárostanár; matematikatanár]]" a listába.



2023. febr. 5. 08:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell pipálni, hogy az osztatlan tanárképzéseket is meg akarod jeleníteni.
2023. febr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Á, értem. Köszönöm :)
2023. febr. 5. 09:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!