Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az ELTE szociológia...

Milyen az ELTE szociológia angol nyelven?

Figyelt kérdés

Elsősorban magyarul jelölném meg az ELTE szociológiát, az angol csak második opció lenne, mert kisebb a ponthatár. Nem tudom milyenek itthon az angol nyelvű szakok, anyanyelvi tanárok is tanítanak vagy csak magyarok? Úgy érzem ha magyar tanárok adják le az anyagot angolul az sokkal kevésbé élvezetes, mint amikor az anyanyelvükön tanítanak.

Érdemes lenne angolul megjelölnöm, vagy írjam be inkább a Pázmányt?



2023. febr. 8. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

"Úgy érzem ha magyar tanárok adják le az anyagot angolul az sokkal kevésbé élvezetes, mint amikor az anyanyelvükön tanítanak."

Előítéleteid vannak. Indokolatlanul.

A leglinkebb tanáraim az egyetemen angol anyanyelvűek voltak. A legszínvonalasabban tanítók pedig magyarok, akiknek az angol nyelvtudásával a világon semmi gond sem volt.

2023. febr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Alapból nem gondoltam volna, hogy az angol oktatás kevésbé lenne jó, de sok ember húzta a száját amikor megemlítettem hogy angolul tanulnék egyetemen, ezért szeretném tudni hogy van-e alapja ennek a feltételezésnek.
2023. febr. 10. 07:54
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

"sok ember húzta a száját amikor megemlítettem hogy angolul tanulnék egyetemen"

Na de mégis kik? És vajon miért? Lehet, hogy csak irigykedtek...

2023. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pedig jogos a kérdező dilemmája.

Rettenetesen könnyű elvégezni, nagyon kevés az elvárás, és silány az oktatás. A tanárok jó része töri az angolt.

Én magyarul tanulok szociológiát az ELTÉ-n, és színvonalasnak érzem, de nagyon sok ismerősöm és évfolyamtársam jár az angol szakra, és ők mesélték. Az elvárás ott fele annyi sincs, mint nálunk, pont ezért, mert nem tudják angolul azt a színvonalat biztosítani, mint magyarul.

2023. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!