Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha eddig 300 óra hiányzásom...

Ha eddig 300 óra hiányzásom van lehet belőle valami bajom év végén?

Figyelt kérdés
főleg ha hiányzok is majd még

2023. febr. 11. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Vagy osztályozó vizsgát szerveznek neked a tanáraid, vagy ha nem vagy tanköteles akkor indoklás nélkül kirakhatnak a sulidból.
2023. febr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Bajod nem, vizsgáid viszont igen.
2023. febr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy tudom, hogyha a hiányzások ellenére van elég jegyed amivel le tudnak zárni év végén, akkor nem feltétlenül kell osztályozót tenned.
2023. febr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

20/2012.EMMI 51.§ (7):


(7) Ha a tanulónak– az ideiglenes vendégtanulói jogviszony időtartamának kivételével – egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen

a) az Nkt. 5. § (1) bekezdés b)–c) pontjában meghatározott pedagógiai szakaszban a kétszázötven tanítási órát,

b) az Nkt. 5. § (1) bekezdés d) pontjában meghatározott iskolai nevelés-oktatás szakképesítés megszerzésére felkészítő szakaszában az elméleti tanítási órák húsz százalékát,

c)–d)

e) alapfokú művészeti iskolában a tanítási órák egyharmadát,

f) egy adott tantárgyból a tanítási órák harminc százalékát meghaladja,

és emiatt a tanuló teljesítménye tanítási év közben nem volt érdemjeggyel értékelhető, a tanítási év végén nem minősíthető, kivéve, ha a nevelőtestület engedélyezi, hogy osztályozóvizsgát tegyen.

(8) A nevelőtestület a (7) bekezdésben foglaltak alapján az osztályozóvizsga letételét akkor tagadhatja meg, ha a tanuló igazolatlan mulasztásainak száma meghaladja a húsz tanórai foglalkozást, és az iskola eleget tett a (3) bekezdésben meghatározott értesítési kötelezettségének. Ha a tanuló teljesítménye a tanítási év végén nem minősíthető, tanulmányait évfolyamismétléssel folytathatja. Ha a tanuló mulasztásainak száma már az első félév végére meghaladja a meghatározott mértéket, és emiatt teljesítménye érdemjeggyel nem volt minősíthető, félévkor osztályozóvizsgát kell tennie.


GYAKORLATBAN:

Ha a tanuló hiányzása a 250 tanítási órát vagy egy adott tantárgyból a tanítási órák 30%-át meghaladja, de van elég jegye , minősíthető , le lehet nyugodtan zárni a tanév végén.


Ha a tanuló hiányzása a 250 tanítási órát vagy egy adott tantárgyból a tanítási órák 30%-át meghaladja, és nincs elég jegye a lezáráshoz ,csak akkor minősíthető,ha a nevelőtestület a tanuló számára engedélyezi,hogy osztályozóvizsgát tegyen.



Ha tehát:

• egy tanuló hiányzása egy bizonyos tantárgyból a tanév folyamán meghaladta a tanítási órák 30%-át

• DE ennek ellenére a tanulónak van elegendő osztályzata,

akkor szabálytalan az az eljárás, hogy az adott tantárgyból a tanuló minősítését osztályozó vizsgán állapítsa meg az iskola.


Ha a sokat hiányzó tanuló akár minden tantárgyból meghaladta a tantárgy óraszámának 30%-át, de ennek ellenére minden tantárgyból van elegendő osztályzata, akkor a minősítését minden tantárgyból a tanítási évben szerzett osztályzatai alapján kell megállapítani, és teljesen jogszerűtlen eljárás őt osztályozó vizsgára küldeni.


[link]

2023. febr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

"GYAKORLATBAN"


Ki a tokom az az Aranyosiné és miért kéne elhinnünk, hogy ő a mérvadó?


Gyakorlatban a szaktanár dolga megállapítani, hogy lezárható-e a gyerek és ha pl. a második félévben 4 témazáró meg 10 szódoga helyett mindössze csak 3 szódogát írt, akkor hiába van meg darabra az "elég" jegye, simán dönthet úgy a szaktanár, hogy ennyi információ alapján nem megállapítható, hogy hányast érdemel az év végén, ezért vizsgáznia kell. És a gyakorlatban ezt a nevelőtestület igazgatóstul mindenestül nagyon is jól tűri.

2023. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ki a tokom az az Aranyosiné és miért kéne elhinnünk, hogy ő a mérvadó?"

A linket csak forrás megjelölés céljából írtam oda, nem az a lényeg, hanem ez: 20/2012.EMMI 51.§ (7)

Csak könnyebb volt arról az oldalról kimásolni, mint a törvényt letölteni és abban keresgélni. Az, hogy a gyengébb felfogásúak kedvéért lefordította köznapi nyelvre, szintén lényegtelen. A törvény szerint nem kötelezhetik osztályozó vizsgára, ha a hiányzások ellenére is elegendő jegye van.


Egyébként normálisabb iskolákban erre a megoldásra törekednek, nyilván aki ennyit hiányzik igazoltan, annak megvan rá az oka és ha nem muszáj nem szivatják még az osztályozóval is. Arról nem is beszélve, hogy nekik is macera az osztályozó, nemcsak a diáknak.

2023. febr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A törvény szerint nem kötelezhetik osztályozó vizsgára, ha a hiányzások ellenére is elegendő jegye van."

De a szaktanár dolga megállapítani, hogy ami esetleg a szülő szerint elegendő (mert mondjuk darabra ugyanannyi, mint amennyi jeggyel más tantárgyból simán lezárják a gyereket), az valóban elegendő-e az adott tantárgyból is, ezt akartam mondani.

2023. febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nehezen hiszem el, hogy egy tanár kénye-kedve szerint annyi jegyet várhasson el amennyit akar. Érdemes elolvasni az iskolád rendelkezését ezzel kapcsolatban, jó eséllyel leírja, hogy mi az a minimum értékelés szám, amit elvárnak egy félévben és arra hivatkozhatsz ha másképp akarnak eljárni.


Nálunk az iskola pedagógiai programjában az van meghatározva, hogy annyi jegynek kell lennie minden félévben, ahány óra van az adott tárgyból hetente.

Pl: ha angolból, heti 4 óránk volt, akkor 4 jegynek kellett lenni minden félévben.

Máshol óraszámtól függetlenül 3 jegyet várnak el minden tantárgyból/félév.


Én rengeteget voltam kórházban iskolás koromban és ebből kifolyólag több ebben érintett diák szemszögét ismertem, de olyannal nem találkoztam, aki nem tudta, hogy mit vár el az iskolája. És sose volt probléma abból, ha valaki sokat hiányzott, de teljesítette a megadott minimumot. A pedagógiai programot ugyanúgy kötelességük betartani, mint a jogszabályt.

2023. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"annyi jegynek kell lennie minden félévben, ahány óra van az adott tárgyból hetente"

Ez azt jelenti, hogy ennél kevesebb senkinek sem lehet (tehát ha valakinek csak 3 jegye van, annak a tanár köteles adni még egy lehetőséget a javításra, mielőtt lezárja) - de azt nem, hogy ennyi alapján a tanár köteles lezárni a diákot.

A témazárókat meg a szódogákat nem köteles a tanár ugyanolyan értékű jegynek tekinteni - sőt, szakmaiatlan is lenne, ha megtenné.

2023. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"de azt nem, hogy ennyi alapján a tanár köteles lezárni a diákot"

De igen, pontosan arra vonatkozik, viszont nem fogok rád több időt pazarolni, ha érdekel keresgéld ki az erre vonatkozó részeket egy normális iskola pedagógiai programjából.


"A témazárókat meg a szódogákat nem köteles a tanár ugyanolyan értékű jegynek tekinteni - sőt, szakmaiatlan is lenne, ha megtenné."

Az erre vonatkozó részek szintén részletesen le vannak írva benne, ha érdekel olvasd el. Itt nem ez volt a kérdés, úgyhogy nem fogom részletezni.

2023. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!