Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BGE-nél mikor történt...

A BGE-nél mikor történt ekkora színvonalváltoztatás?

Figyelt kérdés

Cápák között c. műsorból mesélte Moldován András, hogy nem vették fel anno a Vendéglátóipari Fősulira (mostani BGE KVIK), pedig versenyistálló gimi (Radnóti) matek tagozatos mintadiákja volt. Most meg hol tart a suli? Mindenkori minimumponthatárok évtizedek óta, az új jogszabályoknak köszönhetően valszeg még azt is eltörlik, gyakoris kommentek panaszkodnak a színvonalról, diákállományról, oktatókról...

Pedig Csányi PSZF-es volt, Demján is a KVIF-re járt.



2023. febr. 13. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert régen kellett 3 minisztériumban közgazdász, most meg egymás hegyén-hátán állnak az irodaházak, és nem hatalmas tudású makroökonómiai elemzők kellenek ezekhez a cégekhez elsősorban. Éppen ezért felhígult az oktatás is, hogy kiszolgálja a keresletet.

Régen akár több éven keresztül jártak felvételire a Corvinus-ra, mint most kb. a színművészetire aki színész akar lenni.

2023. febr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

"Mindenkori minimumponthatárok évtizedek óta"

A ponthatár az (államilag támogatott) férőhelyek számától, illetve a jelentkezőktől függ, és semmilyen szinten nem reprezentálja az egyetemi képzés minőségét.

2023. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jaj ezt úgy szeretem, amikor valaki ezzel a sablonszöveggel elkezdi játszani a hülyét. Fizetősre felvesznek mindenkit, nagyon jól tudod te is, hogy erre gondoltam. Államilag támogatott hallgató a BGE-n valami 20% körül lehet.
2023. febr. 13. 16:35
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Ezek szerint nem ajánljátok BGE 🙈lányom Oda készül ng szakra államira gondolta megpróbálni a bejutást vidékről….
2023. febr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
NG-t eddig azért ajánlották, mert 2 nyelvvizsga kellett hozzá. Ha 2 nyelvvizsgád volt egy szociológus diplomával, akkor is el tudtál helyezkedni egy multinál. Az új törvények szerint nem tudom, hogy van még ez a kitétel, nem néztem utána.
2023. febr. 13. 21:53
 6/8 anonim ***** válasza:
KKK-n voltam 3 félévet NG szakon angol nyelven, utána átmentem a pszk-rá pénzügy számvitelre, a kettőt összehasonlítva a külkeres NG oktatás borzalom volt.
2023. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy melyik karrol van szo. A PSZK szerintem is szinvonalasabb mint mondjuk a KKK. Lehet, hogy fizetosre felvesznek mindenkit, de eleg sokan kihullanak. Pont a masodeves targyaknal neztem, hogy valahogy eltunt 120 ember az elso felevhez kepest azon a szakon ahol vagyok. Matekbol, szamvitelbol oriasi bukasi aranyok vannak. Azert nem az van, hogy bekerulsz es hozzadvagjak a diplomat. Meg ha megfigyeled, akik lehuzzak, kb. semmi konkretumot nem irnak, csak hogy baromi rossz. Azok elik ezt meg tipikusan borzasztonak, akik keves pontszammal kerulnek be.
2023. júl. 29. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%

Én a BGE szereztem a diplomám maximálisan elégedett is voltam vele....sőt visszaszeretnék térni még egy BSC képzésre. Államilag támogatott formában szerintem ott sem egyszerű bekerülni. Önköltséges ponthatár meg nagyban a jelentkezők számától és azok eredményeitől függ.

Valóban könnyebb bekerülni, mint a Corvinus, de a BGE nehezebb bent maradni, mint a Corvinus.

BGE átlagban nehezebbek, komolyabban a ZH. Nagyon sokan hullnak ki az első félévben max az első év végén. A felvettekhez képest kevesebben kapnak diplomát.

Én államilag támogatott formában végeztem és semmiben nem érzem magam kevesebbnek a Corvinus végzett ismerőseim mellett... Sőt némelyikről inkább ne is beszéljünk és ezt nem én mondom....

2023. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!