Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alsós, napközis tanárok hol...

Alsós, napközis tanárok hol keresnek foglalkozásokat, sablonokat a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy elég kevés magyar tartalom van e téren, ezért gondoltam, hogy megoszthatnánk egymással egy csoportban az ötleteket, sablonokat. (én elég sokat összegyűjtöttem külföldi oldalakról)

2023. febr. 14. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
életemben nem láttam még napközis tanárt, aki ilyet csinált volna.
2023. febr. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De hát akkor mások mit csinálnak?😃 Én hetente legalább igyekszem egy ilyen alkotást csináltatni velük. Van hogy fiúknak lányoknak még külön is készülve
2023. febr. 14. 10:26
 3/12 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, tanító vagy? Vagy annak tanulsz?


Szerintem nem véletlen, hogy nem nagyon találsz a neten alsósoknak valót, én utoljára óvodában találkoztam ilyesmivel. Alsó tagozatban nekünk a napközi a leckeírásról szólt, vagy pedig az udvaron játszottunk. 1-2. osztályban volt még valamiféle kreatív foglalkozás kb. havonta 1x, amit a tanítók együtt szerveztek meg. Tényleg, miért nem a kollégáidat kérdezed meg?

2023. febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem a kollégákat akarom másolni, hanem valami újat bevinni. Ebben segítenek a külföldi tartalmak, mert ott valóban sok kreatív ötlet van, de magyar alig...

A leckét írják 20-90 percig tanuló és leckefüggő. De ha rossz idő van, akkor se lehet bekapcsolni egy mesét mindig nekik... Mert ez nem oktatás, hanem csak gyermekmegőrzés.

Nemrég kezdtem, igen, és eddig valaki már 10 dolgot is elkészített nekem. (Kiszínezni egy állatot, majd kivágni, a részeit pedig összeragasztani, mert nem egybe voltak. Vagy pedig csipeszekből különböző tárgyakat, legkomolyabb egy hintaszék pl)

2023. febr. 14. 16:53
 5/12 anonim ***** válasza:
De ha nem tudod hogy a kollégáid mit csinálnak, honnan tudod hogy amit az internetről összeszedsz az új-e? Nem minden van fent az interneten. Nem muszáj ám feltalálni a spanyolviaszt.
2023. febr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A reakciókból, amiket kapok arra, amiket csináltunk eddig.

Nem is kell a legújabb, de ne is ugyanazokat a dolgokat gyártsuk újra évről évre.

Pl a legegyszerűbb és legmutatósabb egy karkötő volt, amin egy figura volt (több fajta minta) , és a fejénél be volt vágva kicsit, és így pont összeillett és meg is tartott, amikor a kezére felhúzta.

(Google : Halloween bracelets kids)

Ez egy a sok közül, amit nagyon élveztek a fiúk és a lányok is együtt

2023. febr. 14. 18:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, ha kész a házi és közben mindenki életben marad. Ahogy az időjárás engedi, akár 10 percre is kimegyünk, hadd szaladgáljanak. Inkább, mint bmilyen foglalkozás. ha mégis beszorulunk, akkor beszélgetnek, társasoznak, vagy mesét olvasok.
2023. febr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem lehet mindig csak céltalanul kiengedni öket, hogy szaladgáljanak hosszabb időre főleg. 20-30percig még csak-csak, de olykor kéne valamilyen közös program.

A benti beszélgetés meg nem megy, ha 15-20 gyerek van, és be van sózva a valaguk, nos alig bírnak nyugton maradni, a hangerőről nem is beszélve ilyenkor.

A társas jó, azt mi is gyakran csináljuk

2023. febr. 20. 00:52
 9/12 anonim ***** válasza:
28-an vagyunk, ebből 24 napközis. Ha mesét olvasok, akkor mind csendben van. Pedig már kis túlzással kistinik.
2023. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Wow, ez van; ha valakinek nagy a tekintélye.

Nálunk is kb ennyi ember lenne (1-2 osztályban) ezért elosztották őket két csoportba. Kíváncsi vagyok hogy amire nagyobbak lesznek (3-4. ) akkor is el lesznek e osztva, mert így azért elég laza a 14-14 gyerkőccel. - Legalábbis könnyebb, mint 28-cal.

2023. febr. 21. 14:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!