Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akit felvesznek egyetemre, az...

Akit felvesznek egyetemre, az honnan tudja, mikor mit és hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés

Légyszi, ne szedjetek szét, még csak most jelentkeztem, lövésem nincs az egészről. De ugye felsőoktatásban már nincs osztályfőnök, aki elmondana mindent. Tehát ha mondjuk felvesznek valahova, honnan tudom meg például azt, hogy mikor, hogyan és milyen tárgyakat vegyek fel? Azt tudom, hogy van Neptun, és abban elvileg látszik az előadás, gyakorlat vagy akármi időpontja és helyszíne. De a többi infó? Vagy van valami eligazítás az elején? Tök hülyének érzem magam, de most komolyan, mások honnan tudják ezeket a dolgokat?

Köszi, ha meg tudjátok állni, hogy nem oltotok szénné.



2023. febr. 17. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem honlapján igyekezz magad mihamarabb kiismerni, nagyon sok információt magad is meg fogsz találni. De amúgy a legtöbb helyen a HÖK hoz létre FB-csoportot az évfolyamoknak szakonként, ahol ők is tudnak sokmindenben segíteni, illetve a beiratkozás környékén szokott lenni gólyatábor és számos, elsősöknek szánt egyetemi program, ahol a tanárok, a diákszervezetek, szakkollégiumok is bemutatkoznak, elmondanak sok hasznos infót, lehet tőlük kérdezni stb.


Illetve amit tudnod kell még, hogy a teljes képzés alatt a TO-hoz (tanulmányi osztály) fordulhatsz az egyetemen, továbbá magad is keresgélhetsz válaszokat a TVSZ-ben (tanulmányi- és vizsgaszabályzat) vagy HKR-ben (hallgatói követelményrendszer), egyetemtől függ, hogy hogy nevezik, de a szabályzatok közt ez is elérhető az egyetem honlapján, ahogy az ajánlott tanterv és esetleg a tantárgyi tematikák is.


Ha meg minden kötél szakad, keresgélj ezen az oldalon is, mert jó eséllyel valaki már feltette azt a kérdést korábban, ami téged is érdekel...remélhetőleg értelmes válasz is született rá. :D

2023. febr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
100%
Van valami tájékoztató, legalábbis nekünk volt, amikor elmagyarázták a neptunt meg hogy mit hol lehet megtalálni. Van tantervi háló, ami alapján haladni lehet, abban van, hogy melyik tárgyat mikor kell felvenni, mi épül rá stb. A hallgatói vizsgaszabályzat és a juttatási szabályzat a hivatalos dolgokról szól. Egyébként meg lehet zaklatni a tanulmányi osztályt és a hallgatói szolgáltató központot. A neptunba is küldik nonstop az üzeneteket, bár nagy része érdektelen. No para, én is úgy kerültem egyetemre, hogy fingom sem volt semmiről, egy db. ismerősöm sem volt aki valaha járt volna egyetemre.
2023. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Tapasztalat, amikor először buksz el valamit a tájékozatlanságod miatt következő alkalommal tudni fogod, hivatalból mindent leirnak a neten elkell olvasni.De valóban rémálom ujjonc ként, szerezz egy felsőbb éves mentort aki segit és jó fej, aranyat ér.
2023. febr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen voltam már elsős, de szerintem szinte minden magától érthetődő volt. Kaptunk postán (manapság szerintem csak emailt küldenek) tájékoztatókat mindenféle dologról, a Neptun pedig szintén egyértelmű volt. Megnézed a tantervet és ott látni fogod, hogy mik a kötelező (mindenképp teljesítened kell), választható (van X kredit, ami bármi lehet), illetve kötelezően válaszható tantárgyak (X kredit, amit bizonyos kurzusokból válogatsz össze te magad). Követed a tantervet és akkor nem lesz semmi baj.


Én magam kihagytam az összes gólytábort, de ha oda elmész, akkor ott viszont tényleg válaszolnak minden kérdésedre a felsőbbévesek.

2023. febr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindent elolvasni. A HÖK lényegében minden információval ellát, ilyenek miatt ne aggódj :) a tárgyfelvétel pedig nem egy atomfizika. Nekem volt már olyan, hogy lekéstem egy kurzusról, de valahogy bekönyörögtem magam. Másrészt lesz majd közös FB csoportotok a szaktársakkal, ahol kérdezni fogtok egymástól.
2023. febr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtatok, köszönöm szépen! ❤
2023. febr. 17. 22:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenről kapsz e-mailt
2023. febr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ha mondjuk felvesznek valahova, honnan tudom meg például azt, hogy mikor, hogyan és milyen tárgyakat vegyek fel?"

A mintatanterv elérhető a neptunban, és minden tárgy mellé oda van írva hogy melyik félévre ajánlott. De fő szabályként magadnak szervezheted meg az órarendedet (a ráépülések figyelembe vételével). Ilyen szempontból nagyobb a szabadság mint a középiskolában, de cserébe önállóbbnak is kell lenni. (Ez az utolsó mondat egyébként az egyetemi élet minden aspektusára igaz.)


"De a többi infó? Vagy van valami eligazítás az elején?"

Első órán általában elmondják, de minden tárgyhoz kötelezően van tematika is (nálunk ez is a neptunban elérhető), abban le van írva hogy mik a követelmények (vizsga, zh, kötelező óralátogatás stb.) Nyilván ha nem világos valami, nyugodtan lehet kérdezni, akár óra után, akár írni egy emailt a tanárnak. Még nagyobb egyetemeken sem olyan elérhetetlenek a tanárok, mint ahogy azt sokan túlmisztifikálják.

2023. febr. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nektek is nagyon köszönöm 😊
2023. febr. 18. 08:58
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok, csak azért írok, hogy ha később idetéved valaki a kérdéshez, legyen sokkal nyugodtabb, mint én voltam. :) Teljesen korrekten elküldtek és leírtak mailben mindent. Mármint az egyetemtől, ahová felvettek. Az mondjuk picit fura volt, hogy előbb kaptam meg a Neptun belépési adataimat, mint a felvételi határozatot, de ennyi belefér :) Szépen összeszedtek mindent, még egy checklistet is küldtek, hogy véletlenül se maradjon ki semmi a fontos teendők közül. A suli honlapján pedig külön menüpont van az elsősök tennivalóinak szentelve, ahol még az elektronikus adategyeztető felületek kitöltéséhez is van oktatóvideó. Ráadásul a gólyatáboron kívül egy kari orientációs nap is lesz, ahol elvileg még részletesebben elmondanak mindent. Készült fb csoport is, aminek néhány felsőbb éves is tagja, és tök szívesen segítenek mindenben. Úgyhogy kedves leendő elsősök, nem érdemes izgulni, ez a része még nem nehéz! :)

A kedves és megnyugtató válaszokat pedig még egyszer köszönöm mindenkinek!

2023. aug. 6. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!