Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a kötelező bírósági...

Milyen a kötelező bírósági szakmai gyakorlat joghallgatóként?

Figyelt kérdés

Leginkább az érdekelne, hogy ez heti 5 napos teljes elfoglaltság?

Vagy csak a bíró tárgyalási napjain (heti 2?) kell ott lenni?


Kérlek csak tapasztalatokat írjatok és azt hogy melyik bíróságon.


Köszi.



2023. febr. 19. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Én azon döbbentem meg a kérdéseden, mert tudtommal minden jogi karnak van saját évfolyamcsoportja, legalábbis majdnem az összes szembejött velem már facebookon legalább egyszer. Az egy dolog, hogy nincs olyan ismerősöd, aki erre tudna válaszolni, de miért nem írod ki a kérdésedet az évfolyamcsoportba? Miért félsz? Legrosszabb esetben nem kapsz választ, de mivel sokan akarnak bírónak menni, biztos vagyok benne, hogy pár ember írt volna, és ott sokkal hamarabb sokkal és aktuálisabb válaszokat kapnál, mint itt. Vagy továbbmegyek: van egy kisebb részleg, ami a gyakornokok navigálását végzi a bíróságokon. Miért nem írtál nekik vagy hívtad fel őket? Ha jelentkezel, amúgy is írnod kell nekik, nem tudsz csak úgy beesni, leendő jogászként azért a gyakorinál kicsit magasabb szinten lehetne már navigálnod magadat. Már a jelentkezési papíron ki kell tölteni, hogy milyen ütemben, hány órában szeretnél/tudsz bent lenni, persze ezt később lehet módosítani, és ott tudsz jelentkezni akármelyik bíróságra is, még sorrendet is felállíthatsz a bíróságok meg az ügyszakok között, igazából a jelentkezési lap elolvasása vagy csak egy email/telefon az összes kérdésedet megválaszolta volna. Persze, ne jelölj meg emberöléssel kapcsolatos ügycsoporot, ha nem bírod az ilyesmit, ugyanígy olyan bíróságot jelölj csak be, amelyikre el tudsz járni. Én csak a PKKB-t meg a Fővárosi Törvényszéket jelöltem meg, mert ezektől egy megállóra lakom, nem akartam távolabbi bíróságot megjelölni (pl. Budapest Környékit), de ha te mondjuk kizárólag a Fővárosi Törvényszékre akarsz kerülni, akkor ne jelölj meg mást. Mindent el fognak mondani a jelentkezési lap kitöltése kapcsán és bármire rákérdezhetsz az ügyintézőtől. Ha neked heti 1 szabadnapod van, akkor így kéred a beosztásodat. Nem kell egy helyen eltöltened a teljes szakmai gyakorlatodat, jelentkezhetsz csak pár hétre egyszerre egy helyre is. Nekem volt olyan ismerősöm, aki fél évig volt, azt nem tudom viszont, hogy hányszor ment be egy héten és mennyi időre. A covid előtt lehetett a kötelező gyakorlati időtől függetlenül is gyakornoknak menni, de a covid idején csak a kötelező szakmai gyakorlati idő teljesítéséhez szükséges óraszámot lehetett csak kérni, azóta nem tudom visszaállt-e a régi rend. A bíró tárgyalási napja amúgy nem kötődik (szorosan) a bíróságon töltött idejéhez, az én bírónőm szinte minden nap bent volt, de gondolom azért is osztottak be hozzá, mert én is szinte minden nap tudtam menni. Amikor beteg volt vagy nem volt mégsem, addig másik bíróhoz kerültem át az ügyszakon belül, vagy csak kinéztek nekem tárgyalást valaki másnál, hogy üljek be rá.
2023. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2023. febr. 20. 22:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!