Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolán/egyetemen előadáson...

Főiskolán/egyetemen előadáson tanár belépésekor felállás, előadás végén tapsolás?

Figyelt kérdés
A taps gondolom legtöbb helyen van, de a felállásban már nem vagyok biztos. Nálunk volt, de olyat is láttam, ahol egyáltalán nem. Először fura volt, de lehet hogy pont az a gyakoribb...? Ha nálatok valami egyéb volt, nyugodtan írjátok le. Köszi!

2023. febr. 19. 22:12
A kérdező szavazást indított:
felállás + taps
felállás
taps
egyik se
47 szavazat
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Most nézem ez a kérdés mehetne az ásés blogra is.
2023. febr. 19. 22:15
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Wtf, nálunk senki nem tapsol és nem áll fel.
2023. febr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
25%

Persze meg még le is térdelnek és imádkozunk az előadóhoz...


Mégis honnan szedted ezt a baromságot? Észak-Koreai egyetemi előadásokat néztél vagy mi?

2023. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

3-as :DDD

Na jó, a felállás lehet hogy sok volt. Tíz éve jártam egyetemre, és mivel az volt az első felsőoktatási intézmény ahol voltam, azt hittem mindenhol ez a szokás. Teljesen ledöbbentem, mikor -konkrétan ugyanazon egyetem másik évfolyamán- ezt nem láttam.

Hozzáteszem, hogy a taps hiánya viszont elég udvariatlan. Nyilván nagy előadásról beszélek, nem 10 fős szemináriumokról.

2023. febr. 19. 22:31
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a BME-n a taps az előadás végén megszokott.
2023. febr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Jó, úgy tűnik hogy

-az egyetemeken/főiskolákon tapsolni nem szokás, neten körülnézve olyan vélemények vannak, hogy a taps a félév utolsó előadásán, az adott oktató utolsó előadásán, illetve vendégoktatónál "elfogadható"

-és talán a mi évfolyamunk volt az egyetlen a világtörténelemben, ahol felálltak, mikor bejött a tanár. Még jó hogy hetest nem választottunk :)

2023. febr. 19. 22:46
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Én már két egyetemre is jártam, amiből az egyik az ELTE, és soha, sehol nem tapsolt senki előadás végén, és nem is állt fel.

Amúgy ezt a tapsolást úgy tudom elképzelni, mint amikor egy repülő leszállásakor kezdenek el az emberek - szintén nagyon cringe módon - tapsolni. Felesleges és oda nem illő. Persze elfogadom, ha valahol ténylegesen van ennek hagyománya.

2023. febr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
Én a valamikori NDK-ban találkoztam először ilyen tapsolásos szokással.
2023. febr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
Mi már középiskolában se álldogáltunk óra elején. Néhány tanár ezt annyira nem nézte jó szemmel, de szembesítettük őket azzal, hogy alig léptek be az ajtón, már mondták, hogy "üljetek le!" Akkor meg minek álljunk fel?
2023. febr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

ÁTE-n mi mindig tapsolunk az előadás végén, nem kelletlen egyáltalán, és lehet hallani, ha tényleg jó volt az előadás.


Van olyan tanárunk, aki valamiért nem szereti a tapsolást, neki kopogni kellett a padon, az lehet többeknek kellemetlen volt, nekem személyesen nem.


Felállni sem kellett csak 1 embernél eddig, az kellemetlen volt, mert senki más nem követelte meg, és szerintem nem volt olyan szaktekintély sem, hogy ezt megkövetelhesse magának másokkal szemben.

2023. febr. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!