Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretitek az iskolát?

Szeretitek az iskolát?

Figyelt kérdés

Szeretitek az iskolát?


Ha igen melyik a kedvenc tantárgyatok, és miért szeretitek?

Ha nem miért nem szeretitek?



2023. febr. 26. 21:05
A kérdező szavazást indított:
Igen, szeretem
Nem, nem szeretem
Közömbös
16 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Röviden: összességében nem szeretem.


Hosszabban: Egyrészt jó, mert szerencsére jó osztályom van, a legjobb barátaimmal minden nap találkozhatok a suliban. Talán ezért éri meg bennem minden egyes nap. Egyébként azt érzem, hogy az ott eltöltött idő 80%-a felesleges időpocsékolás. 2 tantárgy van ami érdekel és amire szükségem van továbbtanulás szempontjából, a többi órán megdöglök az unalomtól. Annyi mindent tudnék csinálni abban az időben, ami hasznomra lehetne, hogy már sokkal előbbre tarthatnék, de ennek a csodás oktatási rendszernek nem ez a célja.


És nem, nem a tanulás a büdös,mert ennek ellenére is kitűnő vagyok a káros maximalizmusom miatt. Az a bajom, hogy olyannak megy el az értékes időm, aminek semmi hasznát nem veszem majd és amit pár nap alatt úgyis elfelejtek.

Ezért nem szeretek iskolába járni, semmi változatosság, kevés értelme van, úgy érzem magam mint egy mókuskerékben.


11.-es vagyok, gimis. Reménykedem, hogy az egyetem jobb lesz.

2023. febr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén 11.-es vagyok viszont Technikumi osztályban, konkrétan Elektronikát tanulok.

Amit szeretek: a közösség.

Amit nem: minden más. A kedvenc tárgyam a Matematika, mert sokszínű, sokféleképpen hasznosítható, és a feladatok legalább tudnak változatosak lenni (persze ez szubjektív, és nyilvánvalóan vannak emberek akik pont utálják a matekot)

A legnagyobb probléma szerintem az, hogy az oktatás egyáltalán nem foglalkozik azzal, hogy az emberek nem száz százalékosan egyformák. Nincs rugalmasság, hanem úgy kezelik a tanulókat mint egy nagy masszát. Ebből alakul ki az, hogy a diákok a számukra érdekes és hasznos pár tárgyon kívül (ami egyénenként változik) csak úgy vannak az órákon, de motiválatlanok, unatkoznak, döglődnek.

Ez nálunk talán kisebb probléma mint egy gimnáziumban, hiszen itt alapvetően azért hasonló érdeklődésű emberek vannak, ott meg teljesen vegyes.

2023. febr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem lesz releváns a válaszom, mert már nem vagyok iskolás, de én szerettem. 5 éve fejeztem be a középiskolát, alapvetően jó volt a társaság, jól szórakoztunk mindig, a tanárok is jók voltak.

Engem sem érdekelt minden tárgy, a reál tárgyakat sokszor azt éreztem hiába tanulom, mégis bénázok velük. De egyébként visszasírom az egészet. Ott még úgy a tanárok hagytak minket érvényesülni, lehet, hogy kivételesek voltunk, de utólag úgy látom, hogy megóvtak minket sok mindentől, próbáltak nevelni. Persze erre utólag jön rá az ember, ezt akkor nem látja át.

2023. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!