Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 12.-esek, ti már elkezdtetek...

12.-esek, ti már elkezdtetek készülni az érettségire?

Figyelt kérdés
Ha igen, hány órát készültök naponta? Melyik tantárgyra tanultok a legtöbbet és hogyan?

2023. febr. 26. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Én bioszból érettségizek újra mert kell a pont :) nagyon jót kell írjak (95% felett) úgyhogy hetente átnézek bizonyos témaköröket. Aztán ahogy közeledünk (kb. 1 hónappal az írásbeli előtt) el fogok kezdeni teljes feladatsorokat kitölteni hogy meglegyen a rutin.


12.-esként én ezidőtájt nem szresszeltem még nagyon a dologra. Vannak gyakorlófeladatok, meg előző évi feladatsorok, azokkal készültem. Átnéztem a kritikus témákat (amik mindig elkerülnek illetve amikben nagyon gyenge voltam). Ha ilyen óra/napra kéne bontsam akkor nagyon max fél óra /nap, ilyenkor még felesleges fárasztanod magad vele, csak elfeljted/belefásulsz mire odaérsz. Érdemes amúgy úgymond szórakoztatóan tanulni, pl. töri, magyarhoz esténként megnézhetsz egy yt videót, vagy zanza tv-t. Csak ezekkel nem lehet jól felkészülni, de arra teljesen jó hogy kapj egy átfogó képet és memorizalj nagyon fontos dolgokat.


Amúgy én akkor is bioszra tanultam a legtöbbet, de az akkori választott egyetememen nem volt magas a várható ponthatár, így is jóval felette (100+ pont) teljesítettem, pedig nem tanultam rá éjt nappallá téve. Egy-egy egyetemi vizsgára keményebb a készülés mint az érettségire. Nem kell ráparázni meg túlhajtani magad, csak tényleg figyelj oda, fogadd meg a tanáraid tanácsait, tanulj rá és tök jó érettségit fogsz írni. Sok sikert :)

2023. febr. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Otthon nem nagyon készülök rá, de nem is érzem úgy, hogy kéne.

A suliban matekon és fizikán (a két felvételi tárgyam, a matek az emelt) már csak érettségire készülünk, a matek anyagot még decemberben fejeztük be, a fizikát pedig januárban, azóta csak a típusfeladatokra koncentrálunk.

Magyarra se hiszem, hogy sokat fogok készülni. A próbaérettségim kifejezetten jól siekrült, de érettségin nincs szükségem annyira, egy gyengébb 5-össel már megelégednék.

Töriből készülgetek úgyahogy. Minden pénteken tételes óránk van, ahova sorban, minden órára egy úgy tételt kell megtanulni, és abból felelünk, az előző óraiból pedig írunk. Érettségin már egy 60% is elég lenne (próbaérettségim 62% lett), a töri nem az erősségem, pontok alapján még annyival is bőven bejutnék egyetemre.

Angolból pedig októberben előrehozottaztam, amit csak azért csináltam meg, hogy ne kelljen bejárnom órára.

Az osztályomban nagyon változó, hogy ki mennyit tanul. Páran pánikolnak és naponta hosszú órákat ülnek a tananyag felett, de a legtöbben nem izgulnak rá nagyon. Hatosztályos gimibe járok és a legtöbb tantárgyat 4 év helyett 6 alatt tanultunk, azért is van lehetőségünk már csak az érettségire koncentrálni

2023. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, suliban szeptember óta a tételeket vesszük. Ami miatt paráztam, abból vagy volt a suliban próbaérettségi, vagy itthon töltöttem ki a feladatsort. Szóval nyugodt szívvel fogok robbanni májusban
2023. márc. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!