Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel számottevően nehezeb...

Mennyivel számottevően nehezebb egy osztatlan egyetemi szak, mint egy sima BA?

Figyelt kérdés
2023. márc. 4. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Osztatlan mi?


Osztatlan orvosi képzés vagy osztatlan földrajz-tesitanár szak?


Értelmetlen a kérdés, osztatlan képzések között is ég és föld különbségek vannak.

2023. márc. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Az osztatlan szakok osztatlan MESTERszakok. Szóval: egy sima alapszak után le lehet lécelni, sokan nem mennek mesterre és vígan el is vannak nélküle. Ehhez képest az összes osztatlan mesterszak dupla vagy semmi: ha végül nem fejezed be, akkor kuka az egész (hiába húztál le adott esetben akár már egy alapszaknyi időt). Ilyen szemponból minden 5-6 éves osztatlan szak "nehezebb", mint egy 3(-4) éves alapszak, már csak a hosszabb elköteleződés miatt.


De egy szak nem attól nehéz, hogy osztatlan. Csak egy példa: tanárszakokon sok tárgy teljesen közös az alapszakosokkal, ugyanazt tanulják, ugyanolyan a vizsga. A tanárszakok nem is ezért, hanem azért macerásak, mert az egymástól teljesen független 2 szakoddal és a pedagógiai-pszichológiai modullal zsonglőrködni baromi nehéz. Maguk a tárgyak szerintem nem nehezebbek a sima BA-nál, csak kb. olyan mintha 2 és fél szakot végeznél egyszerre.


Az orvosi sem attól nehéz mert osztatlan, úgy értem, ha kettéválasztanák, akkor is nehéz lenne.


De ha pontosítod a kérdést hogy mire gondolsz, az segítene

2023. márc. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt vettem észre a személyes társaságomban, hogy akik osztatlan képzésen vannak, pl orvosi vagy jogász képzésen, sokkal többet megszenvednek, mint mondjuk egy sima BA-s mérnök. És most nem is arra gondoltam, hogy hosszabb a képzés, mert rz nyilvánvaló, hanem hogy egyetlen évre lebontva is nagyobb szenvedés jut ki.


Pl most megnéztem BME-n a villamosmérnök tantervet, amiről itt gyakorin csomóan azt írják, hogy kifehezetten a nehezebb mérnöki szakok közé tartozik, és azt láttam, hogy így kb alig van tárgyuk egy félévben pl az orvosihoz képest. Csak abból indukok ki, hogy pl patológiára nekünk harmadévben 200 tételt kellett megtanulni úgy, hogy még mellé volt egy kórélettan, meg egy mikrobiológia szigorlat. Kb 1 év alatt több szigorlatunk volt, míg más szakokon az egész képzés alatt. Jogász ismerősök szintén hasonlókról meséltek.


És nem arról van szó,nem le akarom nézni a mérnököket vagy bármilyen BA-s szakot,mert igenis fontos munkát végeznek ők is, ami miatt becsülöm őket, de úgy érzem, hogy szignifikáns különbség van a BA és az osztatlan szakok között

2023. márc. 5. 09:44
 4/9 bimmbammbula válasza:
0%
@3 a mérnöki szakokat jóval nagyobb arányban iq-ból tolod, magyarán, ha nincs meg hozzá az agyad, akkor cseszheted, míg az orvosit egy 110 iq-s droid is el tudja végezni, ha kitartóbb az emberek 99%-ánál
2023. márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es, ugye tudod, hogy a 110iq már a társadalom felső 50%-ába tartozik? Attól, hogy valakinek 110-es iq-ja van, még nem egy droid. És hogyha szerinted ennyire könnyű elvégezni az orvosit, hogy ,,még egy 110 iq-s droid is el tudja végezni", akkor miért van, hogy másodévben lemorzsolódik az emberek fele, harmadévben pedig a maradék fele?


Az interneten az a kép él az emberek fejében, hogy ,,az orvosihoz csak segg kell, és le kell ülni magolni", pedig ez nagyon nem így van. Pl kórélettan szigorlaton úgy kivágnak, mint a sz*r, ha nem érted az összefüggéseket, nem véletlen, hogy az anatómia után ezen szoktak a legtöbben elhasalni. Ha csak magolsz, eléggé béna orvos leszel, összefüggésekben kell gondolkodni, és annak ellenére, hogy nem kell pl parciális deriváltat számolnod, igenis kell gondolkodnod.

2023. márc. 5. 11:40
 6/9 bimmbammbula válasza:
53%
"ha kitartóbb az emberek 99%-ánál" "És hogyha szerinted ennyire könnyű elvégezni az orvosit"
2023. márc. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok mérnök ismerősöm van, és mindegyik már dolgozott az alapképzés alatt is, de a mesternél mindenképpen. Javarészt a mester nem adott nekik annyi újdonságot, mert munka során rengeteg mindent eleve megtanultak, inkább a papír kellett csak. Más szakmáknál meg nem jellemző az, hogy már az egyetem alatt dolgoznának az emberek, így pedig nem tudnak olyan szintű gyakorlati tudást felszedni az elmélet mellé, ami segítené őket. A joghallgatók, orvostanhallgatók nem tudják magukat kipróbálni a gyakorlatban.

Amúgy meg, mindhárom másmilyen kompetenciát igényel, értelemszerűen nem lehet őket összehasonlítani. Egy diploma igazi értékét meg nem az adja, hogy hány évet járt az ember egyetemre és mennyit szenvedett, hanem hogy később mihez tud vele kezdeni.

2023. márc. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es, végre egy normális válaszoló. Mondjuk azt hozzátanném, hogy pl orvosin negyedévtől már szinte csak gyakorlata van az embernem, plussz még ottvan a rezidensképzés is, ami miatt a gyakorlat gyakorlatilag benne van a képzésedben, nem kell magadtól külön gondoskodnod róla.
2023. márc. 7. 10:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy az orvosin mi a helyzet, de akkor is csak negyedévtől van ezek szerint releváns gyakorlat, tehát 4 évig semmi extra. Joghallgatóknál meg a diploma átvételéig semmilyen releváns tapasztalatot nem lehet gyűjteni a kávéfőzésen, fénymásoláson meg postára rohangáláson kívül, illetve nagyon keveseknek sikerül olyan gyakorlati helyet kifognia, ahol ennél érdemlegesebb munka is van. A mérnökhallgatók viszont gyakran már első évben elhelyezkednek valamilyen szakmailag releváns helyen, és az egyetem mellett folyamatosan tanulnak a munkahelynél is. Nem ismerem a mérnöki pályák összes területét, de nekem minden ismerősöm már nagyon korán el tudott helyezkedni egyetemistaként is, és szerintem azért ez nagyon sokat lendít rajtuk. Illetve, a mérnöki szakmáknál is úgy tudom, hogy van olyan hely, ahol bőven elég az alapszak, mert a képzés elavult, nincs is értelme nagyon MA-ra menni, míg máshol azért kell az MA papír, de a tapasztalat számít igazán.
2023. márc. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!