Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik nem tudnak magyarul...

Akik nem tudnak magyarul helyesen írni, azok hogyan mentek át magyar nyelvtanból az általános iskolában?

Figyelt kérdés
Mondok példát; azt hiszem-asszem, nem tudom-nemtom....és társai.🤦‍♂️ És olyan emberekről van szó akiknek saját étterme, vállalkozása van. Ezeknek az embereknek nem égő az hogy ilyen rosszul írnak? 42 éves vagyok de ha 98-ban, amikor elvégeztem a szakközép iskolát, így írtam volna, akkor könyvel fejbe vert volna a magyar nyelvtanár. Az rendben van hogy az ember kisebb dolgokat hibázik egy mondat megalkotásakor de azért egy alap szót leírni magyarul helytelenül az elég gáz nem?

2023. márc. 5. 09:21
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
.....találkoztam még egy remek szóval a facebookon. holnap-hólnap.🤣
2023. márc. 5. 09:22
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
asszem és nemtom, ezek nem helyesírási hibák, netes, okostelós kultúra, de amúgy engem pl a -val - vel használat akaszt ki pl 8-al, x %-al
2023. márc. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
A fent említett két példát egyetemi végzettségűek is leírják netes kommentekben, chaten, bizalmas mailben, és nem azért írják így, mert nem tudják, hogyan kell leírni, hanem mert gyorsabb, egyszerűbb, és nem is szokott rajta senki kiakadni. Hivatalos levélben nyilván nem így írják.
2023. márc. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy nem tudom, én sose voltam ( magyar) helyesírásból ötös, de látom az alattam levő generációkat, vagy épp egykorúakat, akik villognak, hogy ők világéletükben ötösök voltak, de orbitálisan sok hibával írnak. Nekem a terjedő "tőlemezéstől" is borul az agyam. Mármint középfok után a -nál -nél helyett.
2023. márc. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
3-as jobban kifejtette amit én írtam.
2023. márc. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Ja, 2-es 4-es 5-ös voltam.
2023. márc. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Megint én. Étteremhez, vállalkozáshoz nem helyesírás szükséges.
2023. márc. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%

Mert Nyelvtan órákon ilyesmire nincs idő.

A mondatelemzést kell tanulni helyette, meg nyelvtörténetet, és további hasonló dolgokat.

2023. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Ezeket nem azért írják így, mert nem tudják, hogyan kell, hanem mert egyszerűbb/gyorsabb leírni a rövidített verziót. Én is használom őket, pedig egyetemre járok és világ életemben 5-ös voltam nyelvtanból. Ettől még tudok helyesen írni.
2023. márc. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
A mai, chat használatával kialakult online társalgási kultúrát ne hasonlítsd semmihez. Az a chat, annak ott a helye, informális beszélgetésekben teljesen megfelelő. Már legalább 20 éve létezik a "nemtom", az SMS megjelenésével kezdtek el az ilyen rövidített, szlenges változatok terjedni. Amikor például egy önkormányzatnak fogalmaznak hivatalos levelet az emberek, nem így fogalmaznak. Azért 42 évesen nem vagy még annyira öreg, hogy ennyit ne tudj magadtól.
2023. márc. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!