Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet-e leadni második idegen...

Lehet-e leadni második idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

Jelenleg 2. idegen nyelvként tanulom a német nyelvet, de már szinte sírva járok be órára, mert egyszerűen nem megy a német tanulása.

10 éve tanulok angolt, és elég nehéz a nyelv számomra. 2 év van még a suliból, de most érzem, hogy elég.

Szerintetek van lehetőség az idegen nyelv leadására? Szívesebben tanulnék mást tantárgyat helyette...



#német nyelv #leadás #2.idegen nyelv
2023. márc. 8. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolában? Esélytelen.
2023. márc. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet sajnos. De szerencsére továbbtanulásnál csak egy nyelv számít, úgyhogy ne görcsölj rá, az se gond ha kettes leszel belőle.
2023. márc. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem. Pedig őszintén, én úgy tapasztaltam, hogy a második nyelv alapból már csak az óraszám miatt felejtős. Nekünk heti 3x45 perc volt. Már nem azért, de egy új nyelvre ez édeskevés, mindig is úgy véltem, hogy hasznosabb lenne, ha azt a 3x45 percet inkább az első idegennyelv "megkapná". De sajnos ezt meg kell csinálni, túl kell élni.
2023. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Én 2018ban le tudtam adni, de ehhez az kellett, hogy legyen két másik nyelvből előrehozott érettségim. Anélkül, random tantárgyért cserébe nem lehet.
2023. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az iskolának kötelező két nyelvből oktatnia. Ha csinálsz egy olasz/francia/egyéb elfogadott nyelvből középszintű érettségit, akkor leadhatnád a németet, de így esélytelen. Amúgy, megpróbálhatsz beszélni a tanárokkal, szüleid is megpróbálhatnak, hogy az osztályban tanított másik nyelvre vegyenek téged át. Első év végén még nagyobb eséllyel bólintott volna persze rá a vezetés is. Kérdés persze, hogy 2 év lemaradást hogyan tudnál pótolni a másik oktatott második idegennyelvből, ez magántanár nélkül kb. esélytelen. Ekkora lemaradással az sem biztos, hogy sokkal jobban menne, mint a német. Tehát, legjobb esetben is csak másik idegen nyelvre térhetsz át.
2023. márc. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor tudod "leadni" ha elmesz belőle előrehozott érettségire. Közép vagy emelt mindegy. Miután megvan az érettségid nem vagy köteles bejárni az órákra mert le vagy osztályozva és evvegi jegyeid is vannak. Máshogy nem lehet.
2023. márc. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 x0 ***** válasza:
Átmész gimnáziumból egy technikumba és ott nincs 2. idegen nyelv. Igaz ekkor meg 2 év szakmai tárgyait kellene megtanulnod, mert ugye különbözeti vizsga kell hogy átvegyenek.
márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!