Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így van esély 80%os emeltekre?

Így van esély 80%os emeltekre?

Figyelt kérdés

Májusban emeltezek bioszból és fizikából..... Duplazassal kéne 420,vagy inkább 425 pontot elérnem a kettő emelttel. 80% felett kéne lennie tehát a kettő átlagának.Bioszból írtam tavaly, és 71% volt. Úgy érzem van egy stabilabb alaptudásom, viszont így a héten kezdtem el nyomni megint. A feladatok, amiket csináltam jelenleg 60% körülire mennek (egy kicsit felejtettem tavalyhoz képest, rutinból kijottem.)


Fizikából tavaly 42%ot írtam, elkezdtem intenzívebben tanulni február legelején. Azóta atvettem a mechanika (dinamika, munka energia teljesítmény, folyadek-aramlastan), illetve a teljes hőtant. Jellemzően a két témakörből a tematikus feladatok (esszé, számítás, felelet választó) átlagosan 65%ra sikerülnek.. Most kezdem a teljes elektromossagtant, utána hullámtan, optika, atomfizika és egy kis csillagászat lesz még (persze van alaptudásom ezekből is, de újra kell tanulnom ettől függetlenül).

Biológiáig kerek 2 hónap van még, fizikáig 2 hónap 1 hét és pár nap....... Szóval 60-65 napom van tanulni. Szerintetek? Napi 6-7 órám van max. tanulásra.

Van így esély a 80%+ra?



2023. márc. 12. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen.

Biosz esetén a 70% és 80% között igazából már csak az dönt, hogy mennyire gyakoroltad ki a feladatokat és felhívták-e a figyelmedet a buktatókra. Ha egyedül készülsz, akkor keress youtube videókat arról, hogy mikre kell nagyon odafigyelni ezeknél a tantárgyaknál, ha pedig jársz felkészítő kurzusra/magántanárhoz, akkor nagyon figyelj, amikor ilyen tippeket mond az oktató.

Fizikával nincs tapasztalatom, de gondolom ott is úgy lehet a legjobb eredményt elérni, ha minél több érettségit megcsinálsz és még bőven van időd erre.

Két hónap egyáltalán nem kevés idő, ha tényleg hasznosan töltöd azt a napi 6-7 órát, amit tanulásra szánsz.

2023. márc. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez valami napi rutint kéne kialakítanod és úgy tanulni, amúgy én lehetségesnek tartom.

A tételeket írd ki egy füzetbe, az rengeteget segít, kidolgozni is könnyebb lesz, ha már leírtad egyszer. Mindegyik tételnél a kidolgozás után írd le vázlatpontokban a főbb dolgokat amiket fontos lehet megemlíteni, úgymond egyszerűsítsd le a tételt. Így kidolgozásnál tudni fogod mi tartozik az adott tételhez, nem fogsz kihagyni semmit.

A szóbeli szerintem könnyebb még az emeltek esetében is mint az írásbeli.


Az írásbelire ott a feladattípusokat próbálnám összegezni hogy az elmúlt években mik fordultak elő, én az írásbeli részét inkább a tételek átírása után tanulnám, mivel a tételek biztosítják az elméletet, az írásbeli pedig számon kéri azt a tudást. Tételeknél én úgy tanulnék, hogy az adott tankönyvi részt is hozzáolvasom. Erre 1 hónapot szánnék.

2023. márc. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fizikával nincs tapasztalatom, de bioszból szerintem teljesíthető.
2023. márc. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szak a cél?
2023. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Általános orvos - SZTE. Ugye pár napja jöttek ki a statisztikák a jelentkezők számáról, elég magas az elmúlt évekhez képest, így ponthatár emelkedés miatt van para. XD
2023. márc. 12. 19:36
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
És ehhez inkább fizikázol emelten? Ahhoz rengeteg matek is kell. Orvosin több kémia lesz.
2023. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem okos, hogy a fizikát választotta.

Általában a fizika emeltek jobban szoktak sikerülni mint az emelt kémiák. Tehát, ha az átlagot nézzük, akkor több pontot szedhet össze vele és nagyobb eséllyel kerül be az egyetemre, ami most az elsődleges cél. (Nyilván egyéni képességektől is függ, hogy végül hogyan sikerül egy-egy vizsga, de az átlagot tekintve ez a helyzet.) Aztán ha úgy érzi, hogy nagyon el van maradva a kémiával, akkor miután megtudta, hogy felvették, nyáron simán meg tudja tanulni az orvosi első félévéhez szükséges kémiát, mert az emelten szükséges elmélet összesen nagyon max 300 oldal. Számolásokból meg nagyon kevés van, ami ténylegesen szükséges az orvosira, de azokra ott van az orvosi kémia alapjai tárgy, annak pont az a lényege, hogy heti 1,5 órában végigveszik az összes típusfeladatot, ami később elő fog fordulni.

Akik nem látnak bele, azok nagyon szeretik hangoztatni, hogy inkább kémiával menjenek orvosira, mert az jobban kell, pedig ez nem feltétlenül igaz. Élettanon sokkal inkább a fizikára lesz szükség, mint kémiára és a kémiával ellentétben (nálunk legalábbis) nincs olyan tárgy, hogy "orvosi fizika alapjai", hanem durr bele biofizika rögtön első félévben és sok kémiás azért szenved vele, mert nincsen meg a szükséges fizika alaptudásuk és azt egyetemen se adják le. Nekem több csoporttársam is van, akik fizikával felvételiztek és nehézségek nélkül megcsinálták az összes kémiás tárgyat. Az emelt kémia anyaga egyébként is csak első félévre terjed ki, utána mindenkinek teljesen új lesz az anyag.

Szóval nem véletlenül fogadják el mindkét tárgyat a biosz mellett, mindkettő nagyon fontos lesz az egyetem alatt.

2023. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-essel abszolút egyetértek. Kémiából kellenek az alapok bikin, meg gyógyszeren, de alapvetően sokkal többször jönnek elő a fizikai alaptörvények.


Amúgy meg tök mindegy, ha felveszik onnantól kezdve úgyis azt kell tudni, amit leadnak. Ha fizikával megy, akkor a kémiára kell jobban fókuszálni, de ez fordítva is így lesz.

2023. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
50%
Igen, ha képes vagy folyamatosan tanulni.
2023. márc. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Éppen podcastet hallgattam, amikor feldobta ezt a BME TTK-s sorozatot:

[link]

Hátha a segítségedre lehet.

2023. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!