Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik a három évnél 6 fél...

Létezik a három évnél 6 fél évnél rövidebb olyan egyetemi képzés ami felsőfokú végzettségű diplomát ad?

Figyelt kérdés
2023. márc. 15. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2023. márc. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, 6 félévesek az alapszakok, amelyiknél külön félév szakmai gyakorlat van, azok 7 félévesek. Esetleg, ha a tematika engedi, és fel tudsz venni több tárgyat, és van keresztfélév is, talán esetleg, bár ki vannak ezek találva, hogy nem nagyon tudod rövidíteni, mert egymásra épül sok minden.
2023. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, de azok mesterképzések, és azoknak nyilván előfeltétele valamilyen diploma megléte.

Ha “nulláról” akarsz valamilyen diplomát, akkor nincs. Amit a kettes válaszoló ír, az lehetséges még; jelentkezel egy 3 éves szakra, és megpróbálod 2-2,5 év alatt összehozni, hátha sikerül. Nem lenne példa nélküli, de nem is általános.

2023. márc. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Magyarul lehetséges diploma két év alatt csak nem gyakori?


Semmiképpen Mi a feltétele különleges tehetség vagy különleges szorgalom vagy különlegesen sok idő rá áldozásra?


És tudsz mondani konkrét szakokat ahol van esély ezt megpróbálni?


Meg némi csalással az idei felvételik már lekéstem De attól még ezt az évet tölthetem felkészüléssel. Nemcsak felvételire való felkészüléssel hanem ennek a kétéves diplomaszerzés ügyére való felkészüléssel.

2023. márc. 16. 07:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok. Amit említettem úgy néz ki, hogy egy hat féléves képzésnél egy félévben annyi tárgyat veszel fel, amennyit engednek, az összes következő félévest, és megfelel a táblázatos követelményeknek (előfeltétel stb.). Csak sok helyen sok tárgyra épül valami másik tárgy, amit addig nem tudsz felvenni, amíg az előzőjét meg nem csináltad, és ezek külön félévben vannak, és szinte minden félévben van ilyen. Vagyis a legtöbb szakon hiába tudsz felvenni sok felsőbb éves tárgyat egybe, mindig maradni fog legalább egy olyan tárgy, ami miatt nem biztos, hogy elvégzed hamarabb, mert azt még nem csináltad meg. Akár olyan is van, hogy csak egy tárgyad marad hatodik félévre, és emiatt nem tudod 2,5 év alatt elvégezni.

Mondok egy fiktív példát, mondjuk közigazgatás-szervezőn tegyük fel van közig jog 1 és közig jog 2 tárgyad. Te nem tudod a 2-t felvenni, ha nincs meg az egy, és lehet, hogy minden más utolsó féléves tárgyat már felvettél, csak a közig jog 2 van még, és emiatt mégis ki kell húzni az utolsó, hatodik félévet is, ha pont abban a félévben lenne ez a tárgy, és általában ezek az egymásra épülések meg vannak csinálva, hogy minden félévben épüljön valamelyik tárgyra egy következő féléves, és sok helyen pláne keresztfélév sincs, hogy jobban tudd varriálni a tárgyfelvételt. Ez így ha nem vagy benne a témában, lehet bonyolult volt leírva, a lényeg, hogy kicsi az esélye ennek, kevés szakon van csak lehetőség rá, és nagyon szorgalmasnak is kell lenni hozzá, mert ha meg is tudod csinálni, és van is rá lehetőség, simán lehet olyan féléved, amikor így 10 tárgy helyett 20 tárgyad lesz, és mindből le kell vizsgáznod abban a félévben, szóval hirtelen nagy anyagmennyiséget kell tudnod hozzá, hogy hamarabb elvégezhesd.

2023. márc. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Annyibol jó lehet akkor hogy ami a legkevésbé megy az marad arra az utolsó félévre amikor kevés marad...?
2023. márc. 16. 12:25
 7/10 librikus ***** válasza:
Azt hallottam már, hogy néhány Amerikába kivándorolt kortárs a hajón szerezte a diplomáját.
2023. márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mármint miközben átment? Mennyi az manapság, gondolom gyorsabb mint Kolumbusz két hónapja...

Szent Ilona szigete csak hat nap, igaz afrikából.

2023. márc. 22. 09:36
 9/10 Avair2010 válasza:
Nem hiszem, de azt tudom, hogy ha van már diplomád, akkor tutira felsőfokú a végzettséged. :D
2023. márc. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha pedig hajóm van, akkor tuti hogy mi is?
2023. márc. 23. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!