Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki tudja mit jelent a behívási...

Ki tudja mit jelent a behívási ponthatár? Van egy meghatározott ponthatár, de az iskola azt hív be, akit akar az írásbeli pontjától függetlenül?

Figyelt kérdés
Ki tudja mit jelent a behívási ponthatár?Azt reméltem, hogy én tudom. Lementek az írásbeli felvételik, és minden iskola meghatározta, hogy milyen határpontszámtól hívja be a tanulókat szóbelire. Mostanság kiderültek az ideiglenes rangsorok. Nézegettem a táblázatokat és azt látom, hogy az ideiglenes táblázatok alapján olyanok vannak rangsorolva, akiket be sem hívhattak volna szóbelire. Akkor ez most, hogy van? Van egy meghatározott ponthatár, de az iskola azt hív be, akit akar az írásbeli pontjától függetlenül?

2023. márc. 18. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak csókosok akiket behívnak.
2023. márc. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy az ideiglenesen fel vannak tüntetve olyan emberek is, akiket nem hívtak be szóbelizni, az lehet. Az ideiglenesen minden ember fel van tüntetve, aki teljesítette a felvételihez szükséges követelményeket, és jelentkezett az iskolába.
2023. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A "csókosokra" gondoltam én is, na de ennyi? A Trefort listáján szerepel az összpontszám és a szóbeli pontszáma is. Ha a kettőt kivonom egymásból, akkor nagyobb számot kell kapnom, mint a szóbelire behívottak ponthatára. Azonban kb. 20-30 olyan szám, ami akár 10 ponttal is a behívási határ alatt van. Nem furcsa? Az is érdekes, hogy ezek az alacsony pontszámúak milyen jól szerepeltek a szóbelin. Kizárt, hogy ez csak nekem furcsa.
2023. márc. 19. 16:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Méltányossági kérelemmel egyes iskolák sok olyan diákot behívnak, akik egyébként nem érték el a szóbeli behívási ponthatárt.

A Trefortnál mindig rengeteg méltányosságis van. És szoktak is bekerülni méltányosságisok.

Egyébként több olyan iskola is van, amelyik meghúzza a szóbeli ponthatárt, és kiírja, hogy ha valaki nem érte el ezt a ponthatárt, de szeretne menni szóbelizni, szóljon, és behívják, de a bekerülésre nincs esélye.

2023. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A behívási ponthatár alól az olyan gyerekeket hívják be, akik valamilyen kapcsolatban állnak az iskolával. Például oda jár jelenleg 1 vagy több testvér, szülők régen odajártak, a párttitkár gyereke, valakinek az ismerőse, testvériskola vagy tagintézmény tanulója, méltányossági kérelmet adott be....
2023. márc. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!