Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen pontszámítási mód...

Milyen pontszámítási mód érvényes, ha van egy diplomám?

Figyelt kérdés
Nem találtam erről infót, a követelményt minden évben változtatják...

2023. márc. 21. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
A Felvi.hu-n világosan le van írva. Rá kell keresni az adott szakra és ott leírják.
2023. márc. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

"követelményt minden évben változtatják"

Nyilván azt az évet nézd, amikor felvételizni szeretnél. Mivel ezt az információt nem árultad el nekünk (és azt sem, hogy melyik egyetemen, melyik szak lenne a cél és milyen diplomád van), ezért nem tudunk segíteni. De a Felvin minden le van írva a mostani és a jövő évi rendszerrel kapcsolatban is.

2023. márc. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

"A Felvi.hu-n világosan le van írva. Rá kell keresni az adott szakra és ott leírják"


Mondkuk rohadtul nincs leírva világosan, csak sablonszöveg. Gyakorlatban meg jelentkezel egy szakra és vagy számolnak ezek alapján pontot, vagy nem, haverom is így járt.

2023. márc. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Simán beírtam az internet keresőjébe a kérdésedet és kapásból kidobta 4 egyetemre vonatkozóan is ezt a fajta pontszámítást.

Ez pl a szegedi egyetemre vonatkozó: [link]

Mivel semmi konkrétat nem írtál, így ennél többet nem tudok segíteni. Keress rá specifikusan arra az egyetemre, ami neked kell és egy kis keresgéléssel meg fogod találni, hogy ott beszámítják-e a diplomádat és ha igen, akkor hány pontot kapsz érte.

2023. márc. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Hiába pontoztátok le a válaszon, a felvin nincs leírva, hogy melyik egyetem milyen oklevelet fogad el pontszámításhoz, csak a szak neve mellett ottvan, hogy oklevél alapján számítanak-e pontot, meg a leírásban írja, hogy mi mennyi pontot ír. Sőt, még egyetem se irja le. Csak azt elfelejtik közölni, hogy hiába van ott, hogy számítanak oklevél alapján is pontot, csak az arra a szakterületre valót fogadják el, nem minden oklevelet. Haverom is jelentkezett egy műszaki szakra kereskedelem marketing szak után, és nem fogadták el, hiába azt írták számítanak, és ki se derült egyébként, hogy miért nem, csak találgatni tudunk, hogy valszeg nem az a szakterület.
2023. márc. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Egy diplomás embertől elvárható, hogy eligazodjon egy egyszerű felületen. Bizony, a szak leírásánál ott van, ami kell.
2023. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hogy nyugodjanak a kedélyek... Mindenkinek köszönöm a hasznos válaszokat.


ETK-s diplomám lesz 2024 tavaszán, jövő februárban adom be a jelentkezésem. Pszichológia a cél, levelezőn, Budapesten.

2023. márc. 22. 23:00
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Most én a Pázmányra kerestem rá, mert ott tudom, hogy indul levelezőn pszichológia:

"A korábbi felsőfokú végzettség alapján történő rangsorolás alapjául bármely szakon szerzett korábbi felsőfokú végzettség figyelembe vehető."

"A korábbi felsőfokú végzettség alapján a pontszámot az oklevél minősítése alapján kell megállapítani az alábbiak szerint:

a) elégséges – vagy ennek megfelelő – minősítés esetén 300 pont,

b) közepes – vagy ennek megfelelő – minősítés esetén 333 pont,

c) jó – vagy ennek megfelelő – minősítés esetén 366 pont,

d) jeles – vagy ennek megfelelő – minősítés esetén 400 pont."

[link]

2023. márc. 23. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Én meg megnéztem 4 másik szakot is kíváncsiságból ugyanígy a linked alapján, és máshol meg nincs ott, hogy mit vesz figyelembe, ennyit erről. Tehát hiába verik magukat páran, ezzel megdőlt az állítás, miszerint a felvin MINDEN le van írva.
2023. márc. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

#14: Nem kívánok résztvenni az értelmetlen veszekedésetekben. Én a kérdésre válaszoltam és mint írtam is, azért erre az egyetemre kerestem rá, mert a kérdező nem írt konkrét egyetemet és tudtam, hogy itt indul levelezőn a kérdéses szak. Lehet pont szerencsém volt vele, ezt nem tudom.

Egyébként ha valamit nem találsz meg a felvin, akkor írj az egyetemnek emailt.

2023. márc. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!