Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az NKE Fejlesztéspoliti...

Milyen az NKE Fejlesztéspolitikai programmenedzsment MA szak?

Figyelt kérdés

Aki végzi/elvégezte nappalin vagy levelezőn tudna válaszolni pár kérdésemre? Milyen nehéz? Mennyire kell bejárni? Van megajánlott jegy? Milyenek a vizsgák? Lehet mellette dolgozni? Elég sok tárgy szerepel a mintatantervben (kb 2-szer annyi, mint más mesterszakon), mert minden 2-3 kredites, valóban kevés tanulmányi óra ráfordítást igényel? Tömbösítve vannak az órák? Milyen a közösség és milyenek a tanárok? Mekkora egy évfolyam létszáma? Hasznosnak tartod a szakot?

Nagyon nagy segítség lenne, ha valaki tudna válaszolni.



2023. márc. 24. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

"Hasznosnak tartod a szakot?"


Teljesen haszontalan büfészak, sehová nem lehet vele elhelyezkedni


"Milyen nehéz?"


Semennyire nem nehéz de annyit is ér a szak (semmit)

2023. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Le merem fogadni, hogy az elsőnek halvány gőze nincs erről a szakról, csak késztetést érzett rá, hogy ideokádjon valami trendi bullshit ekéző szöveget. Ha megkérdeznéd tőle, hogy milyen tárgyak vannak ezen a szakon, és soroljon fel néhány tanárt, aki ezen a karon tanít, és milyen tárgyakat, vagy egy tárgyat írjon le, hogy megy a vizsga, semmit nem tudna. Szerintem még csak nem is NKE-ra jár, meg csak egy troll, aki nem véletlen ennyire haszontalanul értékelt, nyilván ez az örömforrása, hogy mindenhova trollkodik, kérődzik valamit.


Meg azt is előre sejtem, hogy ezután mindjárt kérődzik egyet még, hogy ő milyen komoly egyetemre járt, meg hány doktorija van stb. Ezek az egybitesek így szoktak, ismerem őket.

2023. márc. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Semmire nem használható hulladék szak értéktelen diplomával. Pont az ilyen végzettségűek szoktak szerepelni a '100 helyre beadtam DIPLOMÁSAN a jelentkezésemet mégsem kaptam visszajelzést sehonnan' című interjúkban.
2023. márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valaki, aki ott tanul(t), tudna válaszolni? A trollok kíméljenek.
2023. márc. 25. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, én válaszolok neked, csak mert ez a két büdös troll semmi érdemit nem tudott válaszolni, se az első, ez a befektetőcsávó meg vicc, minden kérdés alatt más végzettséget kamuzik hónapok óta, csak leszólni jön minden szakot.

Én ugyan nem jártam erre a szakra, ahogy az első troll sem, aki szintén csak szidja úgy, hogy gőze nincs róla, viszont van fogalmam róla, hogy mit csinál, hiszen ezen a területen dolgozok.


Ennek a szaknak a lényege, hogy EU-s projekteket menedzselni tudj. Tehát lényegében pl. önkormányzatok által vagy szervezetek által elnyert több milliárdos projektek megvalósítása, ez magábafoglalja a tervezést, mérföldköveket eltervezni, beszerzéseket lebonyolítani, határisőket számontartani, elszámolni, kapcsolatot tartani a projektben dolgozókkal, ellenőrizni stb. Sok itteni gyk-s, meg a való életben is sokan úgy szólják le, hogy kb. életükben egy projektben nem vettek részt, csak okoskodnak, közben meg egy normális projektmenedzser milliókat megkeres, mert rohadtul nem egyszerű munka egy projektet vinni, és egyszerre kell jogilag is képben lenni, meg embereket irányítani, kommunikálni a szervezetekkel, határidőket betartani, váratlan helyzeteket megoldani, és elszámolni az utolsó forintig, mindent rendszerezni, beszámolókat írni, rendezvényeket szervezni projekten belül, és felelősséget vállalni. Csak ugye egy átlag mezei prolinak annyi van meg ebből, amit a tv-ben meg ótvar telexes cikkekben lát, hogy "biztos csak lopnak". Közben meg halvány gőzük nincs a rendszerről, csak mert làtnak néhány példát, hogy valahol hogy használtak fel Eu-s pénzeket, meg mire, már egyből elkezdenek erre következtetni, pedig egy menedzseri megbízás közel sem erről szól.

2023. márc. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az értelmes választ!
2023. márc. 26. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!