Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kell felnőttként...

Hogyan kell felnőttként érettségire jelentkezni?

Figyelt kérdés

Szeretnék letenni ősszel egy érettségit, hátha úgy felvennének egyetemre keresztfélévben. Viszont elköltöztem a régi gimim városából elég messzire, így nem hivatkoznék régi "kapcsolatokra".

Ha jól értelmeztem a google-s találataimat akkor bármely gimiben letehetem az érettségit ahol indítanak. Ezt honnan tudhatnám meg? Vagy bemehetek a legközelebbi gimibe és érdeklődhetek?


Illetve láttam, hogy van valami Elektronikus érettségi jelentkezési lap. Ha itt jelentkeznék akkor kioszt nekem egy iskolát ahol tudom majd letenni?


2023. márc. 25. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz érettségiztető iskolába is, de ők nem kötelesek fogadni (ha nincs elég hely). Az Oktatási Hivatalon keresztül is tudsz, ilyenkor beosztanak valahova. Ha pedig emelt szinten szeretnél, akkor mindenképp az OH fog kiosztani valahova.


A befiztés nem tudom, hogy megy, ha iskolánál jelentkezel, de biztosan elmondják ott azt is.

2023. márc. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ebben a dokumentumban áll, hogy mi a teendőd a jelentkezéssel kapcsolatban, ha van már érettségid, de jelenleg nincs tanulói jogviszonyod:

oktatas.hu/pub_bin/dload/kozoktatas/erettsegi/tajekoztatok/erettsegi_bizonyitvannyal.pdf


Röviden a lényeg, de azért olvasd el a doksit is:


A jelentkezés módja és határideje:


A vizsgázó a május-júniusi vizsgaidőszakban február 15-éig, az október-novemberi vizsgaidőszakban szeptember 5-éig jelentkezhet

emelt és középszintű érettségi vizsgára

a) a területileg illetékes fővárosi, vármegyei kormányhivatalokban

aa) a jelentkezési időszakban – ügyfélkapus azonosítást követően – elérhető Érettségi Elektronikus Jelentkezési Lap (E-jel)

programmal: ejel.ketszintu.hu

ab) a jelentkezési időszakban letölthető jelentkezési lappal: jelentkezesilap.ketszintu.hu

• postai úton tértivevényes küldeményben, vagy

• e-papír szolgáltatással (epapir.gov.hu) vagy

• személyesen.


Ezen az oldalon megtalálsz minden további infót és az általam linkelt dokumentumot is: oktatas.hu/kozneveles/erettsegi/jelentkezes

2023. márc. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, a linkek nem kattinthatóak valamiért, de másold be őket a címsorba, úgy működni fog. :)
2023. márc. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!