Soproni egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Akik a Soproni Egyetemre járnak le tudnák írni tapasztalataikat? Jó suli?

Engem legfőképp a gazdaságinformatika szak érdekel, érdemes oda jelentkezni?

Voltam nyílt napon, de más diákokat még nem igazán kérdeztem az egyetemről.



2023. márc. 26. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Jo egyetem
2023. márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Semmit nem érő vidéki egyetem, ha beadod egy komolyabb IT céghez a jelentkezésedet akkor dobják ki egyből a kukába mert lassú vidéki egyetemet végzettekkel nem állnak szóba releváns helyen. Ha komoly szaktekintély akarsz lenni csak a BME, ELTE jöhet szóba Magyarországról külföldről pedig olyan ami a TOP 100 listán szerepel.


Ha csak valami bóvli garázscéghez akarsz elhelyezkedni bruttó 300 ért manuális tesztelőként vidéken ahol minden jött-ment megfordul akkor teljesen jó de ne reménykedj az előrelépésben és a magasabb fizetésben mert megrekedsz.

2023. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Gazdaságinformatikus az IT egyetemi képzések legalja ráadásul vidéki egyetem az red-flag. Kapcsolati rendszerével sem vagyok tisztában a Soproni Egyetemnek de gondolom nem tolong több ezer fejlesztőcég a hallgatók munkája iránt. Arra készülj hogy nem lesz egyszerű dolgod elhelyezkedni pályakezdőként.
2023. márc. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó két válaszoló nagyon jól összefoglalta, hogy mire számíthatsz. Ennek ellenére vidéki garázscéges programozók is kellenek, lehet egy családias hangulatú cégnél jobban éreznéd magad. Ha soproni vagy akkor meg főleg meggondolandó, hogy maradj otthon a bsc. erejéig. Nem mindki karrierista, nem mindenki akar nagy corporate karriert és jól van ez így. Egyébként ha elvégzed, akkor nem hiszem, hogy munkanélküli leszel.
2023. márc. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 darandaliuszmusz ***** válasza:

A szakról nem nagyon tudok nyilatkozni. Én az erdőmérnöki karon végeztem. Maga az egyetem szerintem jó. Mindenhol vannak hülye tanárok, teljesíthetetlen igényekkel, ez a szakodon is van valószínüleg. Ami nagy pozitívum az a Selmeci hagyományrendszer. Ugyan ezen hagyomány van a Miskolci, Dunaújvárosi és Székesfehérvári egyetemeken is, én nagyon éltem és az nagyon sokat dobott rajta. Maga sopron rohadtul hallgató barát. A lakosok eléggé nem csípnek minket mert sokat kocsmáztunk. De öszességében egy összetartó csapatot kovácsol a hagyományrendszer. Koleszok megteszik. Vannak idegesítő dolgok pl a kiköltözés vagy beköltözésnél, de amúgy jók és viszonylag olcsók is.

Az egyetemi hallgatói életet és Sopront csak ajánlani tudom.

2023. márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat☺️
2023. ápr. 8. 08:09
 7/7 anonim válasza:

Programozóként egy kollégám ott tanított. Ő mesélt dolgokat az egyetemről.

Ő még a Nyugat-magyarországi egyetemen kezdett tanítani, ami darabjaira hullott. Mint Soproni Egyetem működik azóta, és építik le. Ő is azért jött el mert már vállalhatatlan volt az oktatási színvonal. Minden jól képzett munkatársa felmondott.

Ez más szakokra is igaz. A nagy tudású emberek zöme már távozott a süllyedő hajóról.

2023. ápr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!